Warszawa: ruszył geoportal „Bliżej Mieszkańca”

Warszawiacy mogą już korzystać z nowego geoportalu "Bliżej Mieszkańca", dzięki któremu można m.in. bez wychodzenia z domu zawrzeć umowę z MPWiK o zaopatrzenie w wodę i podłączenie do kanalizacji, a także np. uzyskać informacje o planowych wyłączeniach wody.

Autor: Pap 12 stycznia 2022 09:55

Jak zaznaczyło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, liczba mieszkańców, którzy chcą się przyłączyć do sieci wod.-kan. na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości stale rośnie. "Corocznie do MPWiK Warszawa wpływa ok. 2 tysięcy takich wniosków" - dodało.

Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców MPWiK uruchomiło na swojej stronie internetowej geoportal, na którym mieszkańcy Warszawy i okolic mogą uzyskać aktualne informacje o planowych wyłączeniach wody i lokalizacji beczkowozów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Portal pozwala na zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, a także na sprawne rozpatrywanie spraw takich jak: opracowanie informacji technicznej, warunków technicznych przyłączenia do sieci wod.-kan., uzgodnienie dokumentacji technicznej potrzebnej do procesu przyłączeniowego, zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia budowy przyłącza, złożenie dowolnej korespondencji.

Aktualna mapa zasadnicza, która jest obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o opracowanie informacji technicznej, czy wydanie warunków technicznych przyłączenia, jest automatycznie generowana przez system w momencie składania eWniosku.

"Nowy serwis umożliwia podgląd portalu mapowego, w którym znajdują się informacje o sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych. +Bliżej Mieszkańca+ to rozwiązanie, które pozwala klientowi zaoszczędzić na dodatkowych kosztach zakupu mapy" - powiedział rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka.

Link do portalu "Bliżej Mieszkańca": https://blizej-mieszkanca.mpwik.com.pl/#/app/map. Dotychczasowi użytkownicy eBOK mogą zalogować się do systemu, korzystając z tego samego numeru użytkownika i hasła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych