Warszawa szuka w Monachium partnerów do inwestycji mieszkaniowychHousemarket - 07 października 2019 14:45


Władze Warszawy pojechały na targi  Expo Real 2019 w Monachium, by szukać partnerów do 5 projektów, w tym mieszkaniowych i hotelowych.

- Warszawa jest dojrzałym rynkiem z ugruntowaną europejską renomą. To atrakcyjne i stabilne miejsce do inwestowania, z mocno rozwijającym się sektorem biurowym i mieszkaniowym. Powstające obecnie projekty z pewnością będą ikonami Warszawy jak choćby budynek Varso, który realizuje jeden z partnerów stoiska w Monachium - HB Reavis. To dla nas ważne, że Warszawa oprócz wielkiego kapitału przyciąga też ciekawe i odważne projekty, które budują potencjał gospodarczy metropolii warszawskiej – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy

Tegoroczna oferta miasta na targach Expo Real to 5 działek inwestycyjnych. Na działkach na Bielanach przy ul. J. Słowackiego (3271 mkw.) i Krzemienieckiej (6152 mkw. ) może powstać zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna lub wielorodzinna ekstensywna z usługami lub zabudowa śródmiejska. Natomiast przy Dobrej (2112 mkw.) może powstać budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w parterze lub budynek usługowy o funkcji hotelowej z garażem podziemnym, zaś przy Mariańskiej (1027 mkw.) - hotel. Pozostałe promowane nieruchomości mają funkcje usługowe.