Warszawa udostępnia kolejne miejsca dla uchodźców z Ukrainy

Od momentu rosyjskiej agresji na Ukrainę Warszawa aktywnie pomaga potrzebującym rodzinom. Przygotowała dla uciekających kilkadziesiąt miejsc pobytowych, w których schronienie znalazło już tysiące osób. Jednym z ostatnich takich miejsc jest budynek przy ul. Wołoskiej 7 na Mokotowie.

Autor: um.warszawa.pl 08 marca 2022 13:42

Stolica udostępnia kolejne miejsca pobytowe dla uchodźców, m.in.: hotele, Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz miejskie nieruchomości. Jednym z takich obiektów jest dawny budynek IPN przy ul. Wołoskiej 7, przygotowany do przyjęcia nawet 400 osób.

- Serdecznie dziękuję panu burmistrzowi i wszystkim pracownikom dzielnicy Mokotów. Punkt przy ul. Wołoskiej jest wzorcowo przygotowany. Obecnie znajduje się tu 330 gości w Ukrainy, z czego połowa to dzieci. Każdy z przebywających tutaj uchodźców został wcześniej zweryfikowany przez służby wojewody. To miejsce pokazuje, że działamy w całej Warszawie, w każdej dzielnicy. W tę pomoc włączyli się wszyscy - cytuje wypowiedz Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy serwis um.warszawa.pl.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak czytamy na portalu, na mieszkania zaadoptowano 5 z 7 pięter budynku, jedno z pięter przeznaczono na stołówkę i zaplecze magazynowe. Osoby potrzebujące uzyskają na miejscy nie tylko nocleg, ale także pomoc medyczną, psychologiczną i wyżywienie. W budynku odbywają się także zajęcia dla ukraińskich dzieci, które z początkiem tygodnia zastały połączone z nieformalną szkołą.

Mieszkania potrzebującym udostępniają także warszawiacy. Jak podaje serwis, zaoferowali już około 4 tys. miejsc w prywatnych domach. Wszystkie zostały zweryfikowane przez urzędników.

Warszawa zaapelowała także o wsparcie ze strony samorządów. Na prośbę już odpowiedziało kilkanaście miast. Autokary z Ukraińcami pojechały do Gdańska, Białegostoku i Pucka.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych