Warszawiacy mogą za darmo pobrać nasiona z łąkomatów i wysiać łąkę kwietną w swoim ogrodzie

Łąkomaty to urządzenia, z których można za darmo pobrać nasiona do wysiania łąki kwietnej na balkonie lub w ogrodzie. Mieszankę skomponowali miejscy ogrodnicy. Warszawiacy mogą wziąć nasiona z dwóch lokalizacji - w Śródmieściu i na Pradze-Północ.

Autor: Pap 28 kwietnia 2022 08:39

"Pamiętacie zachwycającą łąkę na Rondzie Dmowskiego? Teraz możecie mieć ją w swoim domu" - przekazał w mediach społecznościowych Zarząd Zieleni. W dwóch lokalizacjach w stolicy stanęły specjalne urządzenia - łąkomaty. Jeden znajduje się na Osiedlu Jazdów (ul. Jazdów 10/5), drugi w Pawilonie Edukacyjnym Kamień na Golędzinowie.

Warszawiacy mogą zabrać stamtąd nasiona i wysiać łąkę kwietną na swoim balkonie lub w ogrodzie. "To specjalna mieszanka skomponowana przez naszych ogrodników, dokładnie taka, jaka rozkwitała w centrum Warszawy w zeszłym roku" - podkreślił Zarząd Zieleni.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ogrodnicy przekazali, że łąkomaty wydają jednorazowo po 10 g nasion, co daje możliwość uzyskania nawet 5 mkw. łąki. W pawilonie edukacyjnym dodatkowo można utworzyć własną kompozycję z kwiatów w 4 różnych kolorach - pomarańczowym, różowym, białym i żółtym.

Urządzenia powstały we współpracy z Fundacją Łąka, a nasiona sfinansowała marka Almette. Dzięki temu w 2022 roku powstanie 5 hektarów łąk kwietnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych