Warszawiacy z szansą na oddłużenie mieszkania komunalnegohousemarket.pl - 17 maja 2021 14:55


Do 29 czerwca br. Warszawiacy mogą składać wnioski o oddłużenie mieszkania komunalnego. Trwa II edycji programu „Restrukturyzacja zadłużenia w mieszkaniach komunalnych”, w ramach której można zredukować zadłużenie nawet na poziomie 60 procent.

Program restrukturyzacja zadłużenia jest miejskim narzędziem pomocy, który pozwala na redukcję zadłużeń czynszowych za mieszkanie komunalne. Aktualnie trwa II edycja programu.

- Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, które mają zadłużone mieszkanie komunalne, mogą skorzystać z miejskiego programu oddłużeniowego. To realna pomoc Warszawy nawet dla kilkunastu tysięcy mieszkańców lokali komunalnych - cytuje wypowiedz Aldony Machnowskiej-Góra, wiceprezydentki m.st. Warszawy serwis um.warszawa.pl.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podaje serwis, dotychczas z pomocy skorzystało ponad 4 tys., które podpisały umowy restrukturyzacyjne na prawie 100 mln zł długu. Chęć przystąpienia do programu zadeklarowało natomiast ponad 5 300 osób.

Program jest dedykowany mieszkańcom warszawy, którzy w wyniku różnych sytuacji życiowych mają trudności ze spłatą zadłużenia z tytułu czynszu za mieszkanie komunalne, bez względu na to czy je nadal zajmują czy nie. Z pomocy mogą również skorzystać osoby, które spłacają długi po dziadkach, rodzicach czy partnerach.

Wnioski można składać do 29 czerwca 2021 r. do burmistrza dzielnicy lub dzielnicowego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.