Warszawscy architekci pomogą odbudować zniszczone domy w Ukrainie

Dzieła warszawskich architektów zostaną wystawione na licytacji charytatywnej dla Ukrainy. Dochód z Aukcji wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie i pomoże odbudować domy w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim.

Autor: housemarket.pl 17 czerwca 2022 15:53

  • 14. czerwca 2022 r. wystartowała pierwsza Aukcja dobroczynna, podczas której będzie można zalicytować i kupić dzieła plastyczne wybitnych warszawskich architektów.
  • Całkowity dochód z aukcji wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, które podjęło się dzieła odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim.
  • Otwarcie Aukcji to początek długotrwałej współpracy. Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej już zbiera kolejne prace i planuje następne edycje.

- Pieniądze z Aukcji przeznaczymy na zakup pokryć dachowych, artykułów remontowo-budowlanych, narzędzi, wyposażenia domów oraz sprzętu do kontenerów mieszkalnych. W ten sposób wspieramy osoby starsze, samotne oraz rodziny wielodzietne, które straciły dach nad głową w wyniku rosyjskiej agresji - wyjaśnia Anna Stadnicka z Fundacji Charytatywni, która wspiera działania Centrum.

Inicjatorzy Aukcji, profesor Konrad Kucza-Kuczyński oraz dr Aleksander Chylak, wielokrotnie zachwycali się pięknem ukraińskich krajobrazów, uwieczniając je w swoich pracach. Dzisiaj postanowili zgromadzić środowisko warszawskich architektów w słusznej sprawie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreśla profesor Mirosław Orzechowski, Prodziekan oraz kierownik Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którego prace również wystawione będą na sprzedaż.

- Wobec destrukcji niesionej przez wojnę, środowisko warszawskich architektów chce pomóc osobom najbardziej pokrzywdzonym, których wojna pozbawiła dachu nad głową. Sama Aukcja zaś dedykowana jest wszystkim osobom interesującym się klasycznym rysunkiem, malarstwem, grafiką i fotografią o tematyce architektonicznej - wyjaśnia profesor Mirosław Orzechowski.

Otwarcie Aukcji to początek długotrwałej współpracy. Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej już zbiera kolejne prace i planuje następne edycje. Druga Aukcja już w październiku tego roku.

- Gdy pierwszy zapał opada, jest to odpowiedni moment, aby podejmować stałe i trwałe działania wspierające potrzeby obywateli Ukrainy - dodaje profesor Orzechowski.

Prace licytować można do 29 czerwca 2022 roku. Wpłaty z Aukcji będą przekazywane bezpośrednio na konto Fundacji Charytatywni, która wspiera działalność Centrum św. Marcina.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych