Warszawski Targówek z kolejnymi mieszkaniami komunalnymiHousemarket.pl - 25 lutego 2021 10:15


Na warszawskim Targówku został oddany do użytku budynek z mieszkaniami komunalnymi. W sumie powstało 156 mieszkań oraz przedszkole.

- Oddaliśmy do użytkowania w ciągu ostatnich miesięcy kolejny, nowy budynek wielorodzinny. To ważna inwestycja, która m.in. na Targówku zwiększa dostępność mieszkań dla rodzin najbardziej potrzebujących, którzy oczekują na lokale na wynajem o umiarkowanym czynszu - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Inwestycja przy ulicy Odrowąża 23 była realizowana przez Urząd Dzielnicy Targówek. Obejmuje 156 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 do 60 mkw. W budynku powstanie przedszkole o powierzchni 1011 mkw. oraz poradnia pedagogiczno-psychologiczna o pow. 832 mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do dyspozycji mieszkańców jest 118 miejsc parkingowych w garażu podziemnym (wjazd od strony ulicy Pożarowej) oraz 32 miejsca na parkingu naziemnym od strony ul. Oliwskiej.

Budynek wielorodzinny powstał na planie litery L. Ma zróżnicowaną wysokość od 3 do 8 kondygnacji. 

Koszt powstania budynku mieszkalnego przy ul. Odrowąża 23 to ok. 53 mln zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosło ok. 7,2 mln zł.