Wawel Service ze specjalną ofertą w programie MdM

Uruchomienie kolejnego dofinansowania w programie MdM przewidziane jest na początek stycznia 2017 r. Klienci Wawel Service mogą już dziś skorzystać ze specjalnej oferty dewelopera i zarezerwować mieszkanie.

Autor: HouseMarket.pl 21 listopada 2016 15:12

Piątego lipca 2017 roku Bank Gospodarstwa Krajowego wstrzymał przyjmowanie wniosków na dopłaty do mieszkań w roku 2017. Przepisy ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi przewidują, że przed początkiem roku nie może zostać zarezerwowanych więcej niż 50 proc. środków przewidzianych na ten cel.

Wszyscy zainteresowani państwowymi dotacjami zmuszeni są więc czekać do 1 stycznia 2017 aby móc złożyć swoje wnioski. Choć do rozdysponowania pozostało jeszcze 373 mln zł, to patrząc na zainteresowanie jakie program wsparcia miał do tej pory, należy brać pod uwagę, że środki te ponownie mogą bardzo szybko zostać wykorzystane.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rozwiązanie tego problemu dla swoich klientów przygotował krakowski Wawel Service. Deweloper stworzył możliwość zarezerwowania wybranego mieszkania ze swojej oferty dla osób zainteresowanych skorzystaniem z rządowego wsparcia.

- W naszej firmie niezwykle cenimy sobie kontakt z klientami. Chcąc zapewnić im pełny komfort oferujemy możliwość zarezerwowania wybranego mieszkania już teraz i dajemy dodatkowy czas na uzyskanie funduszy potrzebnych na jego zakup – tłumaczy Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service.

Ponieważ wnioski będzie można składać dopiero po 1 stycznia, rezerwacja będzie obowiązywać do czasu decyzji o przyznaniu środków. Jednak o dofinansowanie trzeba będzie starać się jak najszybciej. Do rozdysponowania od stycznia 2017 roku pozostało jedynie 50 proc. z puli dopłat przewidzianych na ten rok.

- Postanowiliśmy więc dodatkowo umożliwić naszym klientom skorzystanie z pomocy naszych doradców w skompletowaniu potrzebnej dokumentacji. Dzięki ich pomocy nasi klienci swoje wnioski będą mogli złożyć już 2 stycznia – dodaje Adrian Potoczek.

Obecnie nadal przyjmowane są wnioski na dopłaty w roku 2018. Uczestnicy programu Mieszkanie dla Młodych mogą ubiegać się o dotacje w wysokości nawet do 30 proc. wartości mieszkania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych