Wielkopolskie: sześć osób zatrzymanych za włamania do domów w całej Polsce

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na polecenie Wielkopolskiej Prokuratury Krajowej zatrzymali sześć osób podejrzanych o dokonanie włamań do domów na terenie całej Polski - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Autor: Pap 03 marca 2022 09:02

"Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zatrzymanym zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem, rozboju jak również paserstwa" - podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokuratorzy zaznaczyli, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wobec 5 podejrzanych prokurator skierował wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. "Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wnioski i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 5 podejrzanych" - podkreśliła PK.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PK wskazała, że w trakcie zatrzymania 6 osób śledczy zabezpieczyli biżuterię, pieniądze, zegarki pochodzące z kradzieży jak również noże, miotacze gazu pieprzowego. "A także kominiarki, łom oraz radiostacje, które ułatwiały sprawcom komunikowanie się podczas dokonywania przestępstw" - przekazała PK.

Śledczy przypomnieli, że postępowanie w tej sprawie rozpoczęło się w maju ubiegłego roku od zdarzenia, jakie miało miejsce w Kole. "Wówczas do jednego z domów jednorodzinnych nad ranem weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Sprawcy posiadali przedmioty przypominające broń palną oraz odznaki z napisem +Policja+. Obezwładnili mieszkających tam mężczyznę i kobietę, poprzez użycie przemocy oraz kajdanek i gazu pieprzowego, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy i biżuterię" - tłumaczyła PK.

"Dzięki intensywnej współpracy prokuratorów Wielkopolskiego pionu PZ PK oraz policjantów z KWP w Poznaniu zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na zidentyfikowanie jednego ze sprawców, który brał udział w rozboju w Kole, jak również pomocnika i pasera" - podała PK.

"W toku czynności ustalono, że jeden z zatrzymanych mężczyzn, z kolejnymi dwoma sprawcami dokonał kradzieży z włamaniem do domów na terenie województw wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego. Sprawcy kradli przede wszystkim pieniądze, biżuterię i zegarki" - dodała PK.

Podejrzanym za zarzucone czyny może grozić do 12 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych