Więźniowie wyremontują mieszkania niepełnosprawnym intelektualnie

Więźniowie będą w Białymstoku nieodpłatnie remontowali komunalne mieszkania, które posłużą do wdrożenia programu opieki nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Autor: PAP 25 stycznia 2017 13:44

Porozumienie w tej sprawie władze miasta podpisały w środę z miejscowym zakładem karnym. Chodzi o trzy mieszkania: w dwóch będą prowadzić samodzielne życie osoby z niepełnosprawnością, trzecie będzie przeznaczone dla ich opiekunów. Lokale mają być gotowe do użytku w połowie roku.

- Dla nas to zysk polegający na tym, że nie ponosimy kosztów związanych z zatrudnieniem (miasto opłaca jedynie badania medycyny pracy i szkolenie bhp, ewentualnie bilet na komunikację miejską), ale z drugiej strony jest to element resocjalizacji - mówił dziennikarzom przed podpisaniem umowy zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W białostockim zakładzie karnym przebywa obecnie 300 osadzonych, z których 200 pracuje. Dyrektor jednostki płk Piotr Kondraciuk podkreślał, że praca skazanych jest najważniejsza dla ich resocjalizacji. Przypominał, że jednostki penitencjarne realizują program pracy więźniów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych