Winogrady - lokalizacja, którą doceniają poznaniacyhousemarket.pl - 02 października 2020 10:42


Winogrady, położone w północnej części Poznania zyskują na znaczeniu, wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania. Dobra komunikacja z resztą miasta, a także bliskość przyrody sprawiają, że mieszka się tutaj przyjemnie. Atrakcyjność tych terenów doceniają także deweloperzy, którzy sukcesywnie powiększą swoją ofertę.


Gdzie warto zamieszkać w Poznaniu? To pytanie zadają sobie szczególnie ludzie młodzi, bez względu na to, czy pochodzą z Poznania i wyprowadzają się z domu rodzinnego, czy przyjeżdżają do miasta chociażby na studia. Każdy szuka dobrej lokalizacji, która oferuje komfort mieszkania, ale też dogodny dojazd do centrum miasta.

Wiele osób w Poznaniu zdecydowało się na Winogrady, dzielnicę bardzo popularną, która spełnia wszystkie ważne kryteria. Dziś mieszka tutaj wielu poznaniaków od dawna, całymi rodzinami, ale nie tylko. To miejsce harmonijnie się rozwija.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wiemy, jak ważna w życiu codziennym jest kwestia dojazdu do pracy czy szkoły, dlatego postawiliśmy na lokalizację blisko linii tramwajowych i autobusowych oraz ważnych w tej części miasta ulic: Serbskiej, Naramowickiej oraz Słowiańskiej - mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady, które powstaje w tej części miasta.

Dogodna komunikacja z centrum to jeden z kluczowych aspektów, który wpływa na komfort życia. Mieszkańcy Enklawy Winogrady do dyspozycji będą mieć między innymi tramwaje (linie 3, 4, 10) i przede wszystkim „Pestkę”, czyli trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (linie 12, 14, 15 i 16). To najlepszy sposób na szybką komunikację z sercem Poznania, jak i jego obrzeżami. Poza tramwajami dostępne są również połączenia autobusowe - aż 15 różnych linii. Mieszkańcy znaleźć mogli będą w pobliżu również punkty usługowe (Tesco, Carrefour Market, Castorama) i placówki edukacyjne: Szkołę Podstawową nr 65 im. F. Żwirki i S. Wigury, Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 czy Gimnazjum nr 6 im. Edwarda Raczyńskiego.

Enklawa Winogrady otoczona jest licznymi parkami: Władysława Czarneckiego, Gagarina, Szęlągowskim oraz Cytadelą, która od lat jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku poznaniaków.

Z mieszkania studenckiego do własnego „M”

Winogrady to lokalizacja doceniana przez wszystkich, lecz szczególnie lubiana przez młodych ludzi. To często tutaj wynajmują swoje pierwsze, „studenckie” mieszkania. Enklawa Winogrady z szeroką ofertą mieszkań, również o większych metrażach, to propozycja dla tych, którzy myślą o zakupie swojego „M” znanej lokalizacji. Wiele badań preferencji klientów na rynku potwierdza, że sprawdzone miejsce znacznie ułatwia decyzję o zakupie lokalu.

Docelowo na osiedlu Enklawa Winogrady powstanie 120 mieszkań, a lista tych wolnych z dnia na dzień się skraca.

- Obecnie dostępne mamy już ostatnie lokale, w tym objęte promocją na zakup miejsca postojowego -podsumowuje Krystian Cebulski.