Wirtualny spacer w poszukiwaniu mieszkania. Na co zwrócić uwagę?housemarket.pl - 22 kwietnia 2020 14:09


Nabywcy mieszkań dostali nowe możliwości. Teraz mogą obejrzeć mieszkanie bez wychodzenia z domu, porozmawiać z doradcą i dokonać rezerwacji. Te udogodnienia pomagają w wyborze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Osoby poszukujące nowego mieszkania nie mają tymczasowo możliwości odwiedzenia biura sprzedaży i obejrzenia lokalu na żywo. Nie oznacza to jednak, że dokonanie wyboru i załatwienie formalności jest niemożliwe lub mocno utrudnione. Wręcz przeciwnie. Nie wychodząc z domu można i porozmawiać z doradcą, i obejrzeć mieszkanie, a także je zarezerwować, uzyskując przy tym dogodne warunki zakupu. Jak to wszystko zrobić zdalnie?

Przemyślany wybór

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Warto zacząć od odpowiedniego przygotowania. Teraz jest mnóstwo czasu do namysłu i na sprawdzenie najważniejszych kwestii np. rzetelności i doświadczenia dewelopera. To bardzo ważne, żeby znaleźć tego, który jest godny zaufania.

- Wówczas zyskujemy pewność, że inwestycja zostanie doprowadzona do końca, a standard wykonania budynku i mieszkań będą na wysokim poziomie - mówi Natalia Pawlic, doradca klienta w firmie RED Development.

W stolicy Wielkopolski RED stawia obecnie czwarty budynek rodzinnego osiedla Red Park.

Na tym etapie warto odpowiedzieć sobie na pytanie o część miasta, która będzie najbardziej sprzyjać komfortowemu życiu. W Poznaniu dużą popularnością cieszą się spokojne i zielone rejony - nieco bardziej oddalone od centrum, ale dobrze z nim skomunikowane. Przykładem takiej części miasta jest Dębiec, który ma wiele atutów, m.in. jest miejscem kompletnym, gdzie znajduje się wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia: są tu sklepy, szkoły, przedszkola, miejsca rekreacji itp. Największą jego zaletą jest jednak bliskość natury.

- Osiedle Red Park znajduje się w malowniczym otoczeniu parku i terenów zielonych. To idealne miejsce dla każdego, kto lubi otaczać się zielenią, a jednocześnie chce korzystać ze wszystkich uroków miasta - podkreśla Natalia Pawlic.

Wirtualny spacer i rezerwacja

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego mieszkania. Zanim podejmie się decyzję, warto obejrzeć różne ich rodzaje. Można to zrobić w trakcie wirtualnego spaceru. Cyfrowe zwiedzanie jest dostępne na stronie internetowej Red Parku. Online można obejrzeć mieszkania, które cieszą się największym zainteresowaniem, czyli dwu- i trzypokojowe. Spacer daje szansę obejrzenia wszystkich pomieszczeń i zobaczenia imponującego widoku z balkonu. W 13-piętrowym budynku znajdzie się w sumie 137 mieszkań, także czteropokojowych o powierzchni do 99 mkw. Do wyboru są wersje z osobną kuchnią lub aneksem w salonie. Każde z nich z balkonem, tarasem lub ogródkiem na parterze. Mieszkania można łączyć i zmieniać ich układ.

Nieodłączną częścią procesu wyboru jest rozmowa z doradcą, który odpowie na wszystkie pytania, podpowie i rozwieje wątpliwości. Teraz z łatwością można zrobić to zarówno telefonicznie i mailowo, jak i przez czat video.

- Jesteśmy pewni, że wprowadzony zdalny system pomoże w podjęciu decyzji w sprawie zakupu nowego mieszkania. Tym samym umożliwiamy kupującym zdalne dokonanie rezerwacji, z gwarancją zachowania ceny. Rezerwacja będzie aktywna do końca trwania kwarantanny społecznej - zapewnia Natalia Pawlic.

Kolejnym dużym udogodnieniem jest wydłużona możliwość skorzystania z atrakcyjnego systemu płatności 20/80, w którym przy podpisaniu umowy deweloperskiej płaci się tylko 20 proc. ceny, a resztę dopłaca się dopiero po zakończeniu budowy. W tym czasie można zadbać o organizację kredytu.