Wojciechowicz: odwoływanie mnie to podłość

Jacek Wojciechowicz uważa, że odwołanie go z funkcji wiceprezydenta Warszawy w kontekście afery reprywatyzacyjnej, to podłość.

Autor: PAP 09 września 2016 10:10

Wojciechowicz powiedział w czwartek w TVN24, że zdaje sobie sprawę, że każdy prezydent ma prawo dobierać sobie współpracowników.

- Mam żal o jedną rzecz, bo jeśli rzeczywiście po 10 latach bumu inwestycyjnego, zainwestowania w Warszawę 20 miliardów odwołuje się mnie w kontekście afery reprywatyzacyjnej, to jest po prostu podłość. Podłość, ponieważ łączy się moją osobę i moje odejście z urzędu po 10 latach pracy, śmiem twierdzić, że jednak pewnych sukcesów, właśnie z takim nieprzyjemnym kontekstem – powiedział Wojciechowicz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pytany, czyja to podłość, odpowiedział, że „tego, który to zrobił”. Na pytanie, czy chodzi o Gronkiewicz-Waltz odpowiedział, że „formalnie tak”. Zapytany, kto nieformalnie za to odpowiada, stwierdził: „na pewno były naciski ze strony części polityków PO, którym nie podoba się od lat moja próba naprawy przynajmniej warszawskiej Platformy”.

Pytany o okoliczności odwołania go, Wojciechowicz powiedział, że Gronkiewicz-Waltz, uprzedzając go w środę wieczorem o planowanej decyzji, złożyła mu propozycję „dalszej pracy w strukturze miasta”, której nie przyjął.

Powiedział też, że prezydent Warszawy proponowała mu, żeby sam podał się do dymisji. - Biorąc pod uwagę okoliczności, czyli że to odwołanie następuje w określonym czasie, kiedy wszystkie media i wszyscy mówią o aferze reprywatyzacyjnej, z którą ja nie mam nic wspólnego, jako że przez 10 lat pracy w urzędzie ani jednego dnia nie nadzorowałem tej sfery, no to robienie tego w tym momencie i jeszcze proponowanie podawania się do dymisji przeze mnie, byłoby to jakimś przyznaniem się do winy – podkreślił.

Pytany, czy czuje się w tej sytuacji „kozłem ofiarnym”, b. wiceprezydent stolicy powiedział, że jego odwołanie stanowi „ciąg dalszy tego, co było robione wcześniej”. -Czyli tego, żeby pozbyć się mnie z urzędu, a być może z Platformy” – dodał. Dopytywany, czy uważa, że decyzja o odwołaniu go, została podjęta przez Gronkiewicz-Waltz samodzielnie, Wojciechowicz ocenił, że „była to decyzja co najmniej nie samej pani prezydent”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych