Wrocław: akt oskarżenia ws. handlu egzotycznym drewnem

Trzy osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się oszustwami skarbowymi przy handlu drewnem egzotycznym, odpowiedzą za to przestępstwo przed sądem. Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierował do warszawskiego sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Autor: Pap 11 stycznia 2022 08:57

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka, firmy zajmujące się handlem drewnem i artykułami drewnianymi wyłudzały podatek VAT w związku z rzekomym reeksportem towaru w postaci drewna szlachetnego różnych gatunków.

"W rzeczywistości, wbrew sporządzonym w tym zakresie poświadczającym nieprawdę dokumentom, do sprzedaży towaru w deklarowanych ilościach nie dochodziło. Faktycznie następował obrót drewnem innego asortymentu, bądź zlecano firmom transportowym +wożenie w kółko+ tych samych partii towaru pomiędzy poszczególnymi elementami karuzeli. Towar na fakturach nie odpowiadał rzeczywistemu towarowi, który był przewożony. Nie zgadzała się ani jakość ani ilość przewożonego towaru" - tłumaczyła przestępczy proceder prok. Bylicka.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prokuratura oskarżyła w tej sprawie trzy osoby. Według śledczych w wyniku działalności oskarżonych Skarb Państwa stracił 12 mln zł z tytułu nienależnego zwrotu podatku VAT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych