Wrocław: MPK ogłosiło przetarg na autobusy elektryczne

Wrocławskie MPK ogłosiło w poniedziałek przetargi na 11 autobusów elektrycznych oraz ładowarki do tych pojazdów. Zakup bezemisyjnych pojazdów będzie możliwy dzięki 46 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW.

Autor: PAP 18 października 2021 13:46

Autobusy elektryczne mają być wykorzystywane do obsługi linii K, która łączy południowe i północne osiedla ze ścisłym centrum Wrocławia - podało w poniedziałek w komunikacie wrocławskie MPK.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder podkreślił, że miejski przewoźnik kupuje pojazdy elektryczne, ale "myśli też o nabyciu autobusów wodorowych". "Jeżeli chodzi o elektryczne pojazdy, to kupujemy także tramwaje. 46 sztuk właśnie powstaje, na kolejne - nawet 40 sztuk - trwa przetarg" - powiedział cytowany w komunikacie Balawejder. Według niego, flota autobusowa wrocławskiego MPK należy do najmłodszych w kraju.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ogłoszonym w poniedziałek przetargu na 11 elektrycznych autobusów oferty można składać do końca listopada. MPK chce, aby producent dostarczył pojazdy 16 miesięcy po podpisaniu umowy.

Jak podano, oprócz autobusów, przetarg obejmuje również instalację systemu ładowania. Wyłoniony dostawca będzie musiał urządzić na pętli przy ul. Kamieńskiego stanowisko szybkiego ładowania o mocy 400 KW. System zarówno szybkiego, jak i wolnego ładowania ma natomiast powstać w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej - wskazano w komunikacie.

Rozpisano również przetarg na budowę infrastruktury elektroenergetycznej, która zasili stacje ładowania. Tu oferty można składać do 18 listopada.

Zakup bezemisyjnych pojazdów przez wrocławskie MPK będzie możliwy dzięki dofinansowaniu w kwocie 46 mln zł z NFOŚiGW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych