Wrocław stawia na wynajem

Wrocław jest dobrym miejscem do zakupu mieszkania z zamiarem późniejszego wynajmu. Wysokość czynszów utrzymuje się na poziomie niewiele niższym od cen stołecznych, a koszty zakupu lokali są zdecydowanie niższe niż te w stolicy.

Autor: HouseMarket.pl 27 kwietnia 2017 14:26

W ostatnim kwartale w stolicy Dolnego Śląska średnia cena za 1 mkw. wzrosła do ponad 5200 zł i jest to wzrost o 5,2 proc. w stosunku do poprzedniego notowania. Kupując mieszkanie po cenach rynkowych w tym mieście, można liczyć na rentowność rzędu 6 proc. i jak podaje Metrohouse, jest to najlepszy wynik w kraju.

Nie powinno więc dziwić, że na wrocławskim rynku mieszkaniowym w dalszym ciągu aktywni są inwestorzy. – Wszystko to dzięki dobremu stosunkowi cen mieszkań do cen wynajmu. O ile wartość mkw. mieszkania na wrocławskim rynku wtórnym jest o ponad 2000 zł niższy niż w Warszawie, to już ceny najmu przypominają te stołeczne. Inwestorzy, podobnie jak w innych miastach, starają się poprawić rentowność z najmu, kupując duże mieszkania, które następnie po podziale na 2-3 mniejsze, pozwalają na czerpanie ponadstandardowych zysków z najmu – uważa Michał Nadolny, Metrohouse Wrocław.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mieszkanie na kredyt

W tym roku nie można już wnioskować o dopłaty z MdM-u – środki wyczerpały się 6 kwietnia. Każdy, kto będzie chciał kupić mieszkanie przy wsparciu kredytu w najbliższym czasie, musi więc posiadać przynajmniej 10 proc. wkładu własnego. W przypadku mieszkania o powierzchni 50 mkw. kupowanego we Wrocławiu po przeciętnej cenie, będzie to minimum ponad 26 000 zł.

Osoby, zainteresowane kupnem mieszkania na kredyt we Wrocławiu powinny przygotować się na to, że obecnie w części banków zauważalnie wydłużył się czas rozpatrywania wniosków kredytowych. 

– W dużej mierze wynika to z tego, że nadal analizowana jest ogromna liczba wniosków o kredyty z dopłatą, które zostały złożone w marcu i na początku kwietnia. Ponadto rozpoczął się sezon na kredyty na budowę domu. Dlatego, jeżeli ktoś planuje zakup mieszkania czy domu z pomocą kredytu, nie powinien zwlekać ze złożeniem wniosku. W przeciwnym razie, może nie zdążyć uzyskać finansowania w złożonym terminie. Poza tym bardzo ważne jest, aby wnioski składać do kilku banków jednocześnie. Jeśli jeden bank wyda decyzję odmowną, to jest szansa, że inny nasz wniosek zaakceptuje. Dzięki temu nie stracimy tygodni na rozpoczęcie wszystkiego od początku – podpowiada Jarosław Sadowski, Expander.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych