Wrocław wybrał projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Najpopularniejsze inicjatywy związane z zielenią

12 z 20 wybranych do realizacji projektów tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego to przedsięwzięcia związane z zielenią i rekreacją. Łącznie na projekty ponad osiedlowe i osiedlowe przeznaczono w tym roku 25 mln zł.

Autor: PAP 18 października 2021 09:50

Wrocławski magistrat poinformował, że mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zgłosili do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego blisko 400 projektów. Ostatecznie wrocławianie wybierali spośród 173 zadań, zakwalifikowanych przez Wydział Partycypacji Społecznej. O kształcie tegorocznego budżetu obywatelskiego zdecydowało 90 tys. wrocławian.

"Duża frekwencja bardzo cieszy, zwłaszcza, że w tym roku mamy zauważalne wzrosty w dwóch kategoriach głosujących: dzieci i seniorzy. Tu duże podziękowania dla odpowiadających za promocję Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki WBO, przez 9 ostatnich lat, zrealizowaliśmy już ponad 400 projektów" - powiedział Sebastian Wolszczak, zastępca dyrektora Wydziału Partycypacji Społecznej UMW.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Największą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się projekty zielone - aż 12 z 20 wybranych do realizacji inwestycji to zadania z kategorii zieleń i rekreacja. Wśród zwycięzców znalazły się także trzy place zabaw, dwa projekty pieszo-rowerowe oraz po jednym projekcie z kategorii: drogowe, rewitalizacja i inne.

Na realizację zwycięskich inwestycji przeznaczono 25 mln zł, z tego 9 mln na projekty osiedlowe i 16 mln na ponad osiedlowe. Maksymalna wartość projektu osiedlowego wynosi 750 tys. zł, a ponad osiedlowego - który może dotyczyć wyłącznie realizacji terenów zielonych, obiektów lub terenów rekreacyjnych i sportowych oraz zrównoważonej mobilności - 2 mln zł.

W kategorii projektów osiedlowych największe poparcie uzyskał Park Maślicki - etap II, który zdobył ponad 3400 głosów. Z kolei najlepiej ocenionym przedsięwzięciem ponad osieldowym - ponad 6300 głosów - okazał się projekt pod nazwą "Zieleń to życie, ruch to zdrowie" obejmujący inwestycje w parki, rekreację i zieleń na osiedlach: Gajowice, Maślice, Ołbin i Zakrzów.

Pełna lista zwycięskich projektów znajduje się na stronie magistratu.

Od przyszłego roku miasto zamierza zwiększyć kwotę przeznaczoną na WBO z 25 mln do 30 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych