Wśród dodatkowych programów wsparcia osób z niepełnosprawnych m.in. program mieszkaniowy

Prezes RARS Michał Kuczmierowski przypomniał, że "Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych ma kompetencje w zakresie logistyki, magazynowania i rozwiązań wspierających te zadania, w tym również w informatyce, dlatego zostaliśmy wyznaczeni do tego, aby zostać operatorem logistycznym tego projektu". "To jest dla nas duże i ważne zadanie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy w takim ważnym społecznie programie brać udział" - powiedział prezes RARS.

Poinformował, że wspólnie z NFZ i PFRON przygotowywana jest lista asortymentu, który będzie musiał być na stanie wypożyczalni. Dodał, że wypożyczalnia będzie centralnie zarządzana, jeśli chodzi o serwisy i utrzymanie dostępności produktów i urządzeń wspierających rehabilitację i poruszanie się osób niepełnosprawnych.

"W oparciu o sieć lekarzy, w oparciu o sieć PFRON, NFZ osoby z niepełnosprawnościami (...) będą mogły otrzymać z wypożyczalni dany produkt dostosowany do ich potrzeb. Pracownicy agencji wówczas prześlą już taki ostateczny produkt bezpośrednio na adres domowy osoby, która będzie tego sprzętu używać. Po okresie, który (...) będzie w danym przypadku obowiązywał, sprzęt wróci do nas, będzie poddany serwisowi, następnie będzie mogła go wypożyczyć inna osoba" - wskazał Kuczmierowski.

Zwrócił uwagę, że np. w przypadku dzieci sprzęt musi być wymieniany, gdyż "musi rosnąć wraz z nimi", a to oznacza często dla rodzin konieczność kupowania co roku nowego. Według prezesa RARS, możliwość wypożyczania sprzętu przez rodziców z jednej strony zmniejszy ich wydatki, a z drugiej strony ułatwi dostęp do profesjonalnego, najwyższej jakości sprzętu.

"Z Ministerstwem Finansów mamy uzgodnioną kwotę 200 mln zł, która będzie początkowym, startowym zasobem wyposażenia tej składnicy. Oczywiście na każdym etapie będą potrzebne (środki na - PAP) koszty operacyjne, serwisowe" - poinformował Kuczmierowski.

Przypomniał, że RARS zarządza od lat rezerwami medycznymi, w ramach, których robi zakupy i serwisy sprzętu medycznego. "Dużą część tego sprzętu medycznego robimy siłami wewnętrznymi, mamy więc i kompetencje i zdolności" - zaznaczył Kuczmierowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych