Wszystko o mieszkaniach na wynajem podczas Housemarket Forum Silesia 2017

W wynajmowanych lokalach mieszka już ponad 2 mln Polaków, a w 2017 roku liczba ta wzrośnie o kolejne ok. 200 tys. osób. O potencjale rynku będziemy rozmawiać 17 lutego podczas konferencji Housemarket Forum Silesia 2017.

Autor: HouseMarket.pl 20 stycznia 2017 15:05

Kluczową rolę w kształtowaniu się rynku najmu w Polsce może odegrać rządowy program Mieszkanie Plus. Eksperci Mzuri oceniają, że program przyczyni się do rozwoju i upowszechnienia najmu w Polsce.

Znacząca dla rynku jest również demografia i rosnący udział obcokrajowców wśród najemców. Według danych Eurostat, Polska jest liderem w Unii Europejskiej pod względem wydanych pozwoleń na pracę dla cudzoziemców, rośnie też liczba studentów przyjeżdżających do Polski na studia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według ekspertów Mzuri, wzrastająca liczba mieszkań wynajmowanych cudzoziemcom przyczynia się do większego popytu inwestycyjnego na lokale. Mamy więc do czynienia zarówno ze zwiększającą się liczbą osób poszukujących mieszkania na wynajem, jak i ze wzrostem liczby inwestorów kupujących mieszkania z przeznaczeniem na wynajem.

O tym jak będzie rósł rynek wynajmu w Polsce, a jak wygląda to na zachodzie Europy będziemy rozmawiać podczas konferencji Housemarket Forum Silesia 2017. W II edycji spotkania wezmą udział najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci.

Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg imprez, a wśród nich uroczysta Gala wręczenia nagród Housemarket Silesia Awards 2017 dla najlepszych deweloperów i projektów mieszkaniowych realizowanych na Śląsku.

Więcej informacji na www.4dd.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych