Wybieramy lodówkę - na co zwrócić uwagę?Artykuł promocyjny dostarczony przez gazetka-24.pl - 13 października 2021 11:34


Lodówka to jedno z podstawowych urządzeń, które znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Może się wydawać, że zakup takiego urządzenia nie jest specjalnie skomplikowany – wystarczy określić jej pojemność i rozmiary. Jakie jednak funkcje i parametry kryją się w tym sprzęcie na które warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Energooszczędność

Producenci lodówek starają się wprowadzać na rynek urządzenia, które oprócz ogromu ciekawych funkcji wyróżniają się znaczną energooszczędnością. Nowa skala energetyczna wprowadzona na początku 2021 roku przez Unię Europejską na nowo zdefiniowała parametry efektywności energetycznej. Na sprzętach elektrycznych można więc znaleźć litery od A do G, gdzie pierwsza litera alfabetu oznacza najlepszy wynik pod względem oszczędzania prądu. Są to jednak modele dość drogie i czasem po prostu warto iść na pewien kompromis. Ewentualnie sprawdzić oleole kod rabatowy, aby uzyskać dobrą cenę.

No Frost

Osoby przywiązane do tradycyjnego, regularnego czyszczenia lodówki nie zwracają uwagi na system No Frost, który może dla nich wydawać się nieco zbędnym dodatkiem. Nic bardziej mylnego. Jego zadaniem jest po prostu odprowadzanie wilgoci, a przez to na ściankach urządzenia nie gromadzi się lód. Nawet niewielka jego ilość wpływa w istotny sposób na zużycie prądu.

Jeśli poszukujesz ciekawego modelu lodówki z tym systemem to sprawdź na https://gazetka-24.pl/kody-rabatowe, aby zapłacić mniej.

Powłoka antybakteryjna

Wnętrze lodówki to miejsce w którym mogą rozwijać się szkodliwe dla zdrowia bakterie. Szczególnie jeśli nie przywiązujemy dużej wagi do usuwania z niej przeterminowanych potraw. W nowych modelach tych urządzeń można spotkać się ze specjalną powłoką antybakteryjną, która zawiera w sobie jony srebra. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko usuwanie różnorakich bakterii, ale wpływa to także na spowolnienie procesu psucia się żywności.

Hałas lodówki

Podejmując ostateczną decyzję odnośnie zakupu konkretnego modelu urządzenia należy porównać generowany hałas. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku jeśli kuchnia znajduje się w niedalekiej odległości od sypialni. Informacje o generowanym hałasie można znaleźć na karcie produktu, więc w prosty sposób można porównać ten parametr z konkurencyjnymi ofertami. Najlepiej jeśli będzie to wartość nie przekraczająca wartości 40 decybeli.

Poszukując atrakcyjnych ofert zakupu produktów AGD warto sprawdzić co ma do zaoferowania strona internetowa https://gazetka-24.pl/ na której często można znaleźć interesujące przeceny.