Wybrano wykonawcę inwestycji z programu Mieszkanie Plus w Oławie

Ponad 140 mieszkań powstanie w Oławie przy ul. Paderewskiego w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Inwestycję zrealizuje firma Polbau; budowa bloków ma się rozpocząć w styczniu przyszłego roku i zakończyć w drugim kwartale 2022 r.

Autor: Pap 23 grudnia 2020 13:09

Inwestycja w Oławie, jako część rządowego programu Mieszkanie Plus, realizowana jest przez PFR Nieruchomości. Rzeczniczka PFR Nieruchomości Katarzyna Fiuk poinformowała w środę PAP, że w przetargu na budowę bloków mieszkalnych w Oławie zwyciężyła firma Polbau.

Budowa osiedla przy ul. Paderewskiego ma się rozpocząć w styczniu przyszłego roku. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to drugi kwartał 2022 r.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann podkreślił, że grunt przeznaczony pod nową inwestycję znajdują się w części mieszkaniowej Oławy, na osiedlu Sobieskiego. "To dopełnienie zabudowy tego osiedla. Dzięki tej inwestycji mamy kolejny segment rynku mieszkaniowego, bardzo oczekiwany przez naszych mieszkańców. To uzupełnienie rynku deweloperskiego, indywidualnego, TBS, czy mieszkań komunalnych o dodatkową formę, jaką są mieszkania czynszowe" - powiedział burmistrz.

W ramach inwestycji powstaną trzy czterokondygnacyjne budynki, w których będą znajdować się 144 lokale o średniej powierzchni ok 50 m kw. Mieszkania zostaną wykończone w standardzie podstawowym "pod klucz".

Prezes PFR Nieruchomości Wojciech Caruk zwrócił uwagę, że warto inwestować w satelitarne miasta, wokół dużych aglomeracji. "Oława jest właśnie takim miastem - znakomicie skomunikowanym, z ogromnym potencjałem rozwojowym. Ma także potrzeby mieszkaniowe. Projekt osiedla na 144 mieszkania przy ul. Paderewskiego ma zamkniętą formę tworzącą naturalną, bezpieczną przestrzeń sąsiedzką - znajduje się tu park z alejkami, a także plac zabaw" - powiedział.

Oława to kolejne obok Wałbrzycha miasto na Dolnym Śląsku, gdzie powstanie inwestycja w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości. Łącznie w budowie jest obecnie ponad 2200 mieszkań w dziesięciu lokalizacjach takich jak Katowice, Dębica, Świdnik, Radom, Mińsk Mazowiecki, Nowy Targ, Kraków, Zamość, Łowicz i Toruń.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania - podał PFR Nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych