Wykładzina może grać pierwsze skrzypce

Gdy wnętrze jest urządzone bardzo krzykliwie, kolorowo, wówczas wykładzina powinna nieco ją tonować. Jeśli natomiast mamy dużą przestrzeń i niewiele mebli, wtedy może grać pierwsze skrzypce.

Autor: HouseMarket.pl 04 kwietnia 2017 16:11

Skąd pomysł, by tkaniny stały się inspiracją do stworzenia kolekcji wykładzin?

Louise Soe Oxlund, projektantka kolekcji wykładzin Rawline Scala: Po pierwsze oceniliśmy, że istnieje popyt na tego rodzaju wzory. Po drugie EGE jako producent ma pewną rynkową przewagę nad swoją konkurencją: dysponuje technologią umożliwiającą drukowanie wzorów na wykładzinach, podobnie jak drukuje się je na tkaninach. Ta przewaga stała się więc punktem wyjścia dla Rawline Scala, jej charakterystycznym elementem. Kolekcja została też stworzona z myślą o konkretnej grupie odbiorców – rynku kontraktowym, a przede wszystkim biurach i sklepach. Jest moim zdaniem świetnie dopasowana do ich potrzeb, bardzo trwała, uniwersalna i niezwykle łatwa w komponowaniu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czy istotne było to, że zgodnie z aktualnymi trendami w duchu hygge ludzie chcą otaczać się przedmiotami i materiałami dającymi efekt przytulności i miękkości?

- Tak, oczywiście. Choćby z tego powodu stworzyłyśmy wzory oparte na miękkich, delikatnych, niezwykle przyjemnych w dotyku tkaninach, takich jak szenile czy welwet. Choć same wykładziny są oczywiście bardziej szorstkie w dotyku niż ich materiałowe odpowiedniki, to jednak ich wzory odwołują się do tych haptycznych wrażeń.

Czy podział na trzy linie wzornicze wynika z konieczności dopasowania do określonych stylów wnętrz?

- Raczej nie. To przede wszystkim wykładziny przeznaczone do biur. Podział na trzy linie wzornicze wynika z przeniesienia pewnych prawidłowości ze świata tkanin na wykładziny: jedne tkaniny czy wzory pasują do siebie, współgrają, a inne nie. Ponadto typowe przy projektowaniu tkanin jest operowanie różnymi skalami wzorów, co również pojawia się w Rawline Scala i jest bazową cechą tej kolekcji. W każdej z linii wzorniczych mamy wzory małe, średnie i duże. Istotne było też to, aby zaproponowane przez nas motywy atrakcyjnie prezentowały się w rolce, w postaci kwadratowych płytek dywanowych i geometrycznych płytek Figura.

Nasi klienci mogą więc na przykład w jednym obiekcie łączyć spokojne, małe wzory z efektownymi, wielkoformatowymi kompozycjami z płytek Figura, które potrafią być naprawdę szalone i przyciągające uwagę. Wykładziny do wnętrz biurowych często są jednobarwne i trochę nudne. Wraz z drugą projektantką kolekcji, Helle Lykke Jensen, uciekłyśmy od tego odwzorowując struktury tkanin i właśnie dając możliwość operowania wzorami w różnych skalach.

Poszukując odpowiednich kolorów do naszej kolekcji skupiłyśmy się na standardowych gamach kolorystycznych EGE. Wpisują się one w aktualne trendy w modzie odzieżowej, które opierają się na ciemniejszych, stonowanych barwach, a jednocześnie są korzystne dla naszych klientów, gdyż pozwalą na zachowanie atrakcyjnej ceny.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych