Wykończenie mieszkania "pod klucz" coraz popularniejsze. Ile to kosztuje?

Deweloperzy coraz częściej decydują się na wykańczanie wnętrz "pod klucz". Projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb, realizacja wykonana przez sprawdzoną ekipę i brak obowiązków związanych z nadzorem nad przebiegiem prac sprawia, że usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Autor: housemarket.pl 01 czerwca 2021 13:15

Żyjemy w czasach, w których czas ma coraz większą wartość. Nadmiar obowiązków i ciągły pośpiech sprawiły, że staramy się delegować coraz więcej zadań. Nie inaczej jest w przypadku kupna i wykończenia mieszkania. Możliwość zakupu nieruchomości, organizacji kredytu oraz projektu i realizacji aranżacji wnętrz w jednym miejscu staje się coraz bardziej pożądaną usługą.

Schemat działania

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Każdy deweloper ma inne wymagania i oczekiwania wobec biura projektowego. Do każdej współpracy pracownia podchodzi w sposób indywidualny i elastyczny. Wspólnie z partnerem dobierają najlepszy schemat działania, sprostający potrzebom nawet najbardziej wymagających inwestorów. Możliwe jest stworzenie przez pracownię kilku koncepcji układów funkcjonalnych – architekt przedstawia lokal w różnych układach funkcjonalnych. Sugeruje też najlepsze rozwiązania w salonie, kuchni, sypialni, łazience. Istotne jest także wsparcie procesu zmian lokatorskich: dzięki współpracy z biurem projektowym, klienci mogą przy pomocy architekta zaprojektować nowe układy pomieszczeń w lokalu, który kupili.

Pracownia może również odpowiadać za stworzenie moodboardu w biurach sprzedaży, na których są rzuty lokali z wybranymi przez architekta inspiracjami oraz materiałami, a także stworzenie wizualizacji lokali – na początku współpracy architekt może zaproponować wykończenie zgodnie z wybranym stylem i przygotować wizualizacje pomieszczeń.

Deweloper może otrzymać gotowy projekt zmian lokatorskich. Architekci Decoroom wspierają działania w zakresie projektu i są w stanie przygotować projekt techniczny zgodnie z wytycznymi dewelopera.

Zakres usług może obejmować także wykończenie lokalu pokazowego dla klientów zainteresowanych kupnem mieszkania. W lokalu pokazowym mogą odbywać się spotkania z klientami.

Decoroom oferuje również udostępnienie Showroomu, w którym klienci mogą zapoznać się z ofertą. Zakres współpracy jest bardzo elastyczny i zależy od indywidualnych potrzeb dewelopera.

Oprócz tych możliwości, pracownia organizuje również warsztaty dotyczące trendów wnętrzarskich dla klientów inwestycji, prowadzi wspólne kampanie reklamowe w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook, LinkedIn) oraz oferuje połączenie komunikacji marketingowej na stronach internetowych. Wszystkie te działania uwydatniają atrakcyjność mieszkań, a co za tym idzie – pozytywnie wpływają na ich sprzedaż. Inwestor ma możliwość zwizualizowania swojego przyszłego mieszkania i poznania możliwości, które daje przestrzeń, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o zakupie.

Trend czy stała tendencja?

Według pracowni Decoroom, usługa wykańczania pod klucz nie jest jedynie przejściowym trendem, a raczej tendencją, która zostanie z nami na dłużej. Z przeprowadzonych przez biuro badań wynika, że oferta świadczeń związanych z wykańczaniem mieszkań będzie się rozwijać. Na atrakcyjność tego typu usług wpływa przede wszystkim ich kompleksowość – inwestorzy, którzy nie mają czasu, bo są pochłonięci pracą, życiem rodzinnym czy podróżami mogą bez obaw oddać swoje przyszłe mieszkanie w ręce ekspertów. Jakość i termin realizacji zabezpiecza gwarancja. Najlepiej zawrzeć umowę z firmą wykończeniową na jak najwcześniejszym etapie działań, co zapewnia stałość cen i rezerwację profesjonalnej usługi bez stresu, że pracowni zabraknie terminów.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych