Wymiana "kopciuchów" w budynkach wielorodzinnych. Ruszy program uzupełniający „Czyste powietrze”

Resort Klimatu i Środowiska zapowiada kolejne działania, których celem jest poprawa jakości powietrza, poprzez wymianę starych pieców grzewczych. Tym razem jednak wsparciem objęte zostaną budynki wielorodzinne. Nadal wiele z nich ogrzewanych jest przestarzałymi źródłami ciepła.

Autor: housemarket.pl 09 września 2021 07:52

Poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych to główne cele pilotażu, który poszerzy zakres programu "Czyste powietrze". Program ruszy z początkiem 2022 roku, a jego budżet  wyniesie 2 mld. zł.

Zapowiadany pilotaż to kolejne z rozwiązań zaproponowanych przez resort klimatu i środowiska, którego celem jest  rozwiązanie problemu smogu w Polsce poprzez wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizacje budynków. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dostępne środki zostaną rozdysponowane odpowiednio do potrzeb danego województwa. Już wiemy, że potrzeby są duże w woj. śląskim i dolnośląskim, w części woj. łódzkiego, w zachodniej części woj. małopolskiego. W tym przypadku intensywność finansowania siłą rzeczy będzie większa - mówi Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik premiera ds. czystego powietrza, w wypowiedzi dla portalu wnp.pl.

Dofinasowanie obejmować będzie zakup i montaż nowego źródła ciepła oraz termomodernizacje budynków oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

- Program ścieżki bankowej dopiero rusza. Jeszcze nie wszystkie banki włączyły się w akcje kredytowe. Wnosków wpływa kilkaset tygodniowo, natomiast będziemy dążyć do tego, aby ich liczba rosła - dodał Bartłomiej Orzeł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych