Wyremontuj mieszkanie i zamieszkaj w Sopocie

Sopot chce zatrzymać mieszkańców w mieście. Jednym ze sposobów ma być wynajem mieszkań osobom, których nie stać na kupno własnego M, pod warunkiem, że przyszli najemcy sami je wyremontują.

Autor: HouseMarket.pl/UM Sopot 05 stycznia 2017 16:23

W ślad za uchwałą rady miasta z 2015 roku, do wynajmu w zamian za remont, zostało wyznaczonych dziesięć mieszkań: cztery samodzielne i sześć do podziału.

Tym samym, osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a nie chcą czekać w kolejce na przydział lokalu komunalnego, mogą starać się o przyznanie mieszkania, pod warunkiem, że we własnym zakresie je wyremontują i przystosują do zamieszkania.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aby otrzymać takie mieszkanie trzeba spełniać określone kryteria. Preferowane są małżeństwa lub osoby wychowujące dzieci, mieszkające w Sopocie, a nieposiadające własnego mieszkania, osiągające określony miesięczny dochód.

To druga już edycja sopockiego programu Mieszkań do Samoremontu. Program cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców, świadczy o tym liczbą chętnych, którzy zadeklarowali swój udział w programie, a było to ponad pięciu chętnych na jedno mieszkanie.

- Robimy wszystko, aby zatrzymać w mieście tych, który chcą w Sopocie mieszkać, rozwijać się, być szczęśliwymi. Bo Sopot to doskonałe miejsce do życia – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu, odpowiedzialny za politykę mieszkaniową w mieście.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych