Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny: Konkurs dla zielonych budynków

Zielony budynek, śrubujący parametry oszczędzania energii? Takie między innymi projekty zapraszamy do udziału w unikatowym konkursie „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny”. Interesują nas inwestycje zrealizowane w latach 2015-2016.Autor: HouseMarket.pl 04 sierpnia 2016 11:44

Z jednej strony interesują nas nowinki i rewolucje technologiczno-organizacyjne i ich efekty, z drugiej – także praktyczne wykorzystanie znanych już rozwiązań w nowy sposób, przez nowe podmioty lub też na dającą wielkie efekty skalę. Zależy nam na wszechstronnym ukazaniu i upowszechnieniu rozmaitych najlepszych pomysłów i doświadczeń. Stwarza to bowiem szansę, by w ślad za prekursorami poszli inni (termin „wzorzec” nie jest tu zatem przypadkowy).

 W poszukiwaniu zielonych budynków

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nie stawiamy nazbyt sztywnych barier formalnych. Można zgłaszać projekty dotyczące wytwarzania i dystrybucji energii, a także jej efektywnego wykorzystania u odbiorców finalnych. Może to być innowacja u producentów energii, niestereotypowa i wydajna inwestycja; może oszczędnościowy tryb zarządzania zużyciem energii w konkretnej firmie czy plan, zmierzający do samowystarczalności (OZE) w zaspokojeniu miejskich potrzeb oświetleniowych; albo też rewelacja w dziedzinie smart grid czy „zielony budynek”, śrubujący parametry oszczędzania energii.

Nasz konkurs to swoiste rozwinięcie formuły przyznawanych przez nas od lat nagród „Nowy Impuls” – honorowaliśmy nimi firmy, instytucje i osoby, które wniosły do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego nową jakość, wyznaczały kierunki pozytywnych zmian. Tym razem postanowiliśmy poszerzyć merytoryczny fundament przyznawania nagród, skupić uwagę na efektywności projektów energetycznych i „zdemokratyzować” procedurę zgłaszania kandydatur.

Najciekawsze propozycje opiszemy

Propozycje konkretnych rozwiązań mogą bowiem w tym roku nadsyłać firmy (zarówno pomysłodawcy, wykonawcy, jak i klienci-użytkownicy), inwestorzy, decydujący się zasilić finansowo i organizacyjnie nowe pomysły, instytucje państwowe i samorządowe, zrzeszenia biznesowe, placówki naukowe, wreszcie indywidualni wynalazcy i projektodawcy.

Konkurs ogłaszamy w licznych portalach Grupy PTWP SA. To logiczne, bo projekty, pomysły i rozwiązania dotyczące efektywnego gospodarowania, zarządzania energią dotyczą bardzo wielu dziedzin naszej gospodarki i naszego życia – m.in. energetyki, przemysłu wydobywczego, spożywczego, chemii, motoryzacji, logistyki, rolnictwa, handlu, budownictwa, rynku zdrowia czy polityki prowadzonej przez samorządy. Najciekawsze z pomysłów opiszemy w wydawnictwach i portalach Grupy PTWP.

Nadesłane zgłoszenia wnikliwie oceni powołane przez organizatora jury, w którego skład wejdą specjaliści z różnych dziedzin.

Kandydatury prosimy zgłaszać do 5 września 2016 r. używając formularza internetowego.

 Organizatorzy rezerwują sobie prawo do dodatkowych pytań, wyjaśnień i weryfikacji szczegółów.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród – 19 października 2016 r. – podczas uroczystej Gali XIII Kongresu Nowego Przemysłu. Dowiedz się więcej o wydarzeniu http://www.kongresnp.pl/pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych