Xcity Investment znalazł inwestorów na projekty w Warszawie

Inwestorzy zainteresowani uczestnictwem w dwóch prowadzonych przez Xcity Investment postępowaniach na wybór inwestorów dla realizacji projektów deweloperskich złożyli biznesową część odpowiedzi na zaproszenie.

Autor: HouseMarket.pl 16 stycznia 2017 16:00

Udziałem w postępowaniu dotyczącym realizacji projektu przy ul. Szczęśliwickiej 62 zainteresowanych jest 8 inwestorów, zaś 5 chce realizować projekt przy Al. Jerozolimskich 140 w Warszawie.

– Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszymi projektami. Potwierdza ono atrakcyjność oferty Xcity Investment dla inwestorów. Jest to budujące szczególnie w świetle kolejnych postępowań, których rozpoczęcie mamy zaplanowane na rok 2017 – uważa Marek Chibowski, prezes zarządu Xcity Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zarówno w jednej, jak i drugiej lokalizacji ostateczny kształt projektów będzie wynikiem oczekiwań PKP, które w postępowaniach jest reprezentowane przez Xcity Investment oraz propozycji inwestorów, którzy zostaną wybrani w postępowaniach.

– Oceniając propozycje potencjalnych inwestorów, oprócz elementów takich jak opłacalność dla spółki, będziemy również analizować, czy poprawiają atrakcyjność tkanki miejskiej. Zależy nam, by projekty, które po sobie pozostawimy zaspokajały potrzeby mieszkańców współczesnego miasta – mówi Marek Chibowski.

Zgodnie z harmonogramem w I kwartale roku 2017 Xcity Investment wyłoni krótką listę inwestorów do prowadzenia rokowań. Podpisanie umów inwestycyjnych dla obu projektów planowane jest na III kwartał br. Wtedy też będzie znany kształt projektów oraz ich harmonogram.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych