Yareal nie zwalnia tempa. W planach kolejne inwestycjehousemarket.pl - 11 lutego 2021 08:44


Do planów podchodzimy z ostrożnością, ale ambitnie. Zrealizujemy kolejne projekty w Trójmieście oraz w Warszawie - powiedział Jacek Zengteler z Yareal.

Yareal, po trudnych doświadczeniach z ostatnich miesięcy dostrzega oznaki optymizmu na rynku, związane z nieporównywalną do wcześniejszej wiedzą lekarzy i naukowców na temat wirusa oraz z nadziejami towarzyszącymi wprowadzaniu szczepionki.

- Jeśli faktycznie uda się opanować rozwój pandemii w I połowie 2021 roku, będziemy mieli realną szansę na dalsze mocne odbicie na rynku mieszkaniowym i w całej gospodarce. Na pewno bardzo interesujący będzie postpandemiczny rynek biurowy, na którym - wbrew rozmaitym futurystycznym i umiarkowanie realnym wizjom wieszczącym całkowite przestawienie się pracodawców i pracowników na pracę zdalną - może powstać dziura podażowa - mówi Jacek Zengteler.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloper rusza z kolejnymi projektami mieszkaniowymi. Z początkiem stycznia rozpoczęła się budowa apartamentowca  przy Placu Kaszubskim w Gdyni. Dużym wyzwaniem są także dwa wieloetapowe projekty w Warszawie, które powstają na Mokotowie i Pradze Południe.

- Pozytywny Mokotów powstający w sąsiedztwie Galerii Mokotów, w którym trwa sprzedaż pierwszego i drugiego etapu , cieszy się wielkim zainteresowaniem. Z kolei Soho by Yareal to nie tylko osiedle mieszkaniowe, ale całe założenie urbanistyczne wypełniające atrakcyjnymi funkcjami istniejącą tkankę miejską, w dużej części zabytkową. Wraz z budynkami wielorodzinnymi i zieloną osią parkową, na terenie Soho powstanie część usługowa m.in. z gastronomią i przyjaznym handlem, zlokalizowana głównie w odrestaurowanych budynkach postindustrialnych. Zarówno na Mokotowie, jak i na Pradze inwestycje Yareal przyczynią się do znaczącego podniesienia atrakcyjności obu dzielnic, ponieważ wprowadzają bardzo pożądane funkcje w miejscach o poprzemysłowej historii. Przygotowujemy również kilka kolejnych inwestycji, o których będziemy realizować na bieżąco - podsumowuje Jacek Zengteler.