Z okazji Światowego Dnia Ziemi deweloperzy posprzątali tereny 6 miast

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Polski Związek Firm Deweloperskich zorganizował akcję sprzątania świata w 6 miastach, w których działają lokalne oddziały PZFD.

Autor: housemarket.pl 28 kwietnia 2022 13:27

  • PZFD zorganizował akcję sprzątania świata w 6 miastach w Polsce. 
  • Łącznie w imprezie zorganizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich wzięło udział ponad 500 osób.

Podczas imprezy odbyła się oddziałowa rywalizacja o Zielony Puchar PZFD. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu okazał się PZFD Oddział
w Łodzi, który zebrał 101 worków śmieci, ważących 700 kg. Nagrodą w konkursie było 40 tys. zł, które oddział będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel związany z pomocą dla Ukrainy.

CZYTAJ TEŻ: DEWELOPERZY RUSZAJĄ NA POMOC UCHODŹCOM 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Łódzki oddział wraz z młodzieżą i nauczycielami z Szkoły Podstawowe nr 172 w Łodzi oraz 33 LO Łódź posprzątał Las Łagiewnicki i przygotował wiele eko atrakcji dla dzieci. Zorganizował m. in. quiz o ekologii i wspólnie z dziećmi z Ukrainy tworzył prace plastyczne pod hasłem "Wspólna Ziemia”.

Impreza została objęta honorowym patronatem Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łódź.

Drugie miejsce w konkursie zajął poznański oddział PZFD, który zebrał 400 kg śmieci z terenów przyległych do Ogrodu Dendrologicznego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Oddział zaprosił na imprezę ukraińskich podopiecznych Fundacji Bilingwo, dzieci z dwóch szkół podstawowych oraz podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka, które uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych. Na podium stanął również PZFD Odział w Krakowie, zajmując trzecie miejsce.

Łącznie w imprezie zorganizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich wzięło udział ponad 500 osób.

- Razem zebraliśmy 300 worków śmieci, ważących ponad 1 tonę. Akcja objęta została patronatem Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, które wspomogło lokalne oddziały PZFD tłumaczami z języka ukraińskiego. Zielony Puchar PZFD to kolejna akcja Polskiego Związku Firm Deweloperskich pod szyldem Eco Avengers, inicjatywy, dzięki której budujemy ekologiczne postawy firm zrzeszonych w PZFD - podała PZFD w komunikacie. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych