Zabrze: mężczyzna aresztowany za groźby wysadzenia kamienicy

Na trzy miesiące aresztował zabrzański sąd 26-letniego mężczyznę, który groził wysadzeniem w powietrze kamienicy, sprowadzając przy tym bezpośrednie zagrożenie wybuchu i pożaru. Za te przestępstwa może mu grozić do ośmiu lat więzienia.

Autor: PAP 25 października 2019 12:01

Jak poinformował PAP rzecznik zabrzańskiej policji sierżant sztabowy Sebastian Bijok, 26-latek zabrzanin próbował wysadzić w powietrze kamienicę, w której mieszka, przy użyciu 11-kilogramowej butli gazowej. Mężczyzna biegał po klatce schodowej budynku przy ulicy Mrozka w dzielnicy Biskupice z odkręconą butlą i krzyczał, że wszystkich wysadzi.

"Na miejsce został skierowany patrol policji z II komisariatu w Zabrzu oraz straż pożarna. Mundurowi obezwładnili 26-latka, którego decyzją lekarza pogotowia, przewieziono do szpitala. Mężczyzna, w przeszłości leczący się już psychiatrycznie, nie chciał jednak podjąć leczenia" - zaznaczył Bijok.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W czasie pobytu 26-latka w szpitalu policjanci zebrali materiał, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kierowania gróźb karalnych i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru oraz eksplozji materiałów łatwopalnych, co zagroziło życiu i zdrowiu wielu osób. Zabrzański sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 26-latka trzymiesięczny areszt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych