Zabrze: od środy zamknięcie na pół roku ul. 3 Maja

Od środy 25 sierpnia kierowcy podróżujący między centrum Zabrza, a autostradą A4 powinni spodziewać się zamknięcia głównej arterii miasta w osi północ-południe: ul. 3 Maja. Objazd wytyczono przez dzielnicę Makoszowy. Między centrum, a dzielnicą Kończyce, do lutego 2022 r. ma powstać nowy przepust.

Autor: PAP 24 sierpnia 2021 09:54

W związku z awaryjnym stanem przepustu nad rzeczką Czarniawką, w ciągu ul. 3 Maja/Paderewskiego, między centrum i Kończycami, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu w połowie maja wprowadził ograniczenie tonażu poruszających się tamtędy pojazdów - do 2,5 tony.

Dla cięższych pojazdów wprowadzono wówczas objazd ulicami: Makoszowską i Beskidzką, co oznacza wydłużenie głównej trasy dojazdowej między centrum a węzłem Zabrze Południe autostrady A4 o ok. 1,5 km.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od środy - zgodnie z poniedziałkową informacją zabrzańskiego MZDiI - objazd ten będzie obowiązywał wszystkie pojazdy, z wyjątkiem komunikacji miejskiej. Utrzymany ma tam zostać również ruch pieszych. Taka organizacja ma obowiązywać do połowy lutego 2022 r.

Wówczas upłynie siedmiomiesięczny termin umowy zawartej przez MZDiI z wykonawcą przebudowy przepustu. Wartą 1,7 mln zł umowę na wykonanie przepustu z elementów prefabrykowanych podpisano 14 lipca br. z wyłonionym w przetargu konsorcjum spółek Agbud z Rybnika i Agal z Jejkowic.

Przepust w ciągu ul. 3 Maja to jeden z obiektów w Zabrzu, który w ostatnim czasie - zgodnie z informacjami tamtejszego MZDiI - wymaga interwencji w związku ze stanem technicznym. Od 26 czerwca br. z powodu "przedawaryjnego stanu technicznego" zamknięto w centrum miasta most na rzeką Bytomką w ciągu ul. Jagiellońskiej.

Od dłuższego czasu zwężony pozostaje w Zabrzu przejazd wiaduktem w ciągu ul. Hermisza nad drogą krajową nr 88. W pobliżu niedawno zakończono remont uszkodzonego wiaduktu w ciągu DK88 nad ul. Hagera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych