Zabrze z dotacją do przedłużenia Alei Korfantego

Samorząd Zabrza przedłuży na północ kluczową arterię miasta w osi północ-południe, ul. Korfantego. Chodzi o liczący ok. kilometra odcinek trasy od ul. Heweliusza w rejonie Osiedla Kopernika do ul. Tarnopolskiej w dzielnicy Mikulczyce.

Autor: PAP 25 października 2021 16:04

Projektowanie przedłużenia Alei Korfantego zabrzański samorząd zakończył w listopadzie ub. roku. Przetarg na prace budowlane zapowiadano wówczas w 2021 r., a zakończenie prac - w 2023 r.

W poniedziałek na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach opublikowano pełną listę ponad 260 samorządowych projektów, jakie w woj. śląskim otrzymają dofinansowanie z Polskiego Ładu. Wśród nich znalazł się zabrzański projekt przedłużenia Alei Korfantego z kwotą dofinansowania 30 mln zł, o jaką wnioskowało miasto.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zabrzańscy samorządowcy przekonują, że budowa przedłużenia Alei Korfantego służyć będzie lepszemu skomunikowaniu i udrożnieniu ruchu na kierunku północ-południe oraz odciąży centrum miasta.

Inwestycja ma objąć odcinek drogi o długości ok. 1 km, dwóch rond turbinowych, wiaduktu nad jarem po kolei piaskowej w rejonie ul. 11 Listopada i ul. Heweliusza, obiektu mostowego nad jezdniami ulic Św. Wawrzyńca, Nadrzeczną oraz ciekiem wodnym, oświetlenia, zatok autobusowych, ekranów akustycznych oraz ciągów rowerowych i pieszych.

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa. Obejmuje 35 obszarów gospodarki i jest częścią Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zabrze, prócz dofinansowania inwestycji drogowej, otrzymało z tego źródła 5 mln zł na rewitalizację obszarów miejskich - Park im. Poległych Bohaterów oraz wodny plac na osiedlu Janek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych