Zachodniopomorskie liderem mieszkaniówki

Największy wzrost liczby mieszkań oddanych do użytkowania od stycznia do października 2016 r. zanotowano w woj. zachodniopomorskim, mazowieckim i lubuskim. Spadek wystąpił w woj. pomorskim, świętokrzyskim i kujawsko-pomorskim.

Autor: HouseMarket.pl 21 listopada 2016 09:54

Według danych głównego Urzędu Statystycznego w okresie styczeń-październik 2016 r. wzrost liczby mieszkań oddanych do użytkowania odnotowano w siedmiu województwach, w tym największy: w województwie zachodniopomorskim – o 36,7 proc., mazowieckim – o 25,7 proc. i lubuskim – o 19,6 proc. Spadek liczby mieszkań oddanych do użytkowania wystąpił w dziewięciu województwach, w tym największy: w województwie pomorskim – o 9,8 proc., świętokrzyskim – o 6,1 proc. i kujawsko-pomorskim – o 4,8 proc.

W okresie dziesięciu miesięcy 2016 r. wzrost liczby mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym zaobserwowano w jedenastu województwach, w tym największy: w opolskim – o 50,0 proc., świętokrzyskim – o 46,2 proc. i łódzkim – o 43,9 proc.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spadek liczby wydanych pozwoleń lub dokonanych zgłoszeń z projektem budowlanym wystąpił w pięciu województwach: podlaskim – o 18,2 proc., warmińsko-mazurskim – o 17,9 proc., kujawsko-pomorskim – o 2,0 proc., mazowieckim – o 1,1 proc. i lubelskim – o 0,2 proc.

Wzrost liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto w okresie styczeń-październik 2016 r. odnotowano w dziesięciu województwach, w tym największy: w opolskim – o 31,0 proc., kujawsko-pomorskim – o 18,6 proc. i śląskim – o 16,3 proc.

Spadek liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto wystąpił w sześciu województwach, w tym największy: w lubelskim – o 11,3 proc., małopolskim – o 10,6 proc. i podlaskim – o 7,4 proc. W województwie mazowieckim, które ma największy udział na rynku budownictwa mieszkaniowego rozpoczęto budowę 31875 mieszkań, tj. o 12,3 proc. więcej niż przed rokiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych