Zachodniopomorskie: prawie dwa tygodnie na skorzystanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Niespełna dwa tygodnie mają zachodniopomorskie samorządy na skorzystanie z tegorocznej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – powiedział w poniedziałek zachodniopomorski wojewoda Zbigniew Bogucki.

Autor: PAP 16 sierpnia 2021 14:16

"Jeszcze niespełna dwa tygodnie samorządy województwa zachodniopomorskiego mogą aplikować o to, żeby uzyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg" - powiedział w Kobylance (Zachodniopomorskie) Bogucki. Jak dodał, "jest naprawdę spora pula pieniędzy do tego, żeby z nich skorzystać; one są na wyciągnięcie ręki".

"Ta edycja jest o tyle specyficzna, że duży nacisk chcemy położyć na to, żeby remontować drogi" - kontynuował Bogucki. "Nie tylko żeby budować nowe drogi, ale remontować te drogi, które już istnieją. Te wnioski będą miały priorytet" - podkreślał.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na remonty z całej puli tegorocznego Funduszu, która wynosi ponad 100 mln zł zostało zabezpieczonych 30 proc. - powiedział wojewoda. Jak dodał, każdy samorząd w ramach tej edycji będzie mógł złożyć dwa wnioski tzw. remontowe.

W Kobylance w ramach Funduszu powstanie dwustumetrowy odcinek drogi. Obecnie jest to droga szutrowa. Nowy odcinek ma połączyć szkołę, urząd gminy i ośrodek pomocy społecznej z drogą wojewódzką. Koszt całej inwestycji to ponad 600 tys. zł, z czego połowa będzie pochodziła ze środków rządowych.

Samorządy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mogą liczyć na dofinansowanie zadania w przedziale od 50 proc. do 80 proc. wartości zadania, w zależności od dochodów własnych danej jednostki samorządu terytorialnego. Maksymalna kwota dofinansowania zadania wynosi: 30 mln zł.

W ramach funduszu dofinansowanie można otrzymać na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych. Gmina może złożyć dwa wnioski, natomiast powiat oraz miasto na prawach powiatu trzy wnioski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych