Zakaz eksmisji w czasie pandemii - będą zmiany

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło prace legislacyjne mające na celu uchylenie zakazu eksmisji z lokalu mieszkalnego w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19.

Autor: housemarket.pl 26 października 2021 13:53

Do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców zwrócił się przedsiębiorca, wskazując na bariery i utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej, wynikające z art. 15zzu tzw. Tarczy Antykryzysowej, a polegające na tym, że „w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 nie wykonuje się tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego”.

Niektórzy, nieuczciwi najemcy, poczuli się bezkarni i zwolnieni z opłacania czynszu i opłat eksploatacyjnych co z kolei zaczęło zagrażać firmom prowadzącym działalność w zakresie wynajmu lokali mieszkalnych. W świetle obowiązujących przepisów nie ma bowiem mechanizmów umożliwiających eksmisję dłużnika. Mając na uwadze powyższe, Rzecznik MŚP wystąpił do Ministra Sprawiedliwości, wskazując na przedmiotowy problem i zwracając się z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W odpowiedzi z 12 października 2021 r. Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że rozpoczęły się prace legislacyjne mające na celu uchylenie przepisu art. 15zzu Tarczy Antykryzysowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych