Zakończyła się modernizacja głównej ulicy w Wadowicach

Zakończyła się modernizacja ul. Lwowskiej, głównej arterii w Wadowicach – poinformował w piątek burmistrz miasta Bartosz Kaliński. Remont trwał 20 miesięcy i kosztował ok. 14 mln zł. Samorząd pozyskał na ten cel blisko 11 mln zł z funduszy rządowych.

Autor: PAP 08 października 2021 14:26

Burmistrz powiedział, że na całej, 1-km ulicy wymieniona została jej konstrukcja oraz nawierzchnia. Położono trzy warstwy asfaltu. Wybudowano nowe rondo. Inwestycja objęła modernizację głównej magistrali wodociągowo-kanalizacyjnej, która przebiega pod Lwowską.

"Zakres prac obejmował także gruntowną modernizację pozostałych 11 skrzyżowań, dwóch zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudowano sieć oświetleniową. Nad drogą pojawiły się latarnie z lampami typu LED. Po obu stronach drogi powstała ścieżka rowerowa. Zainstalowano stojaki na rowery i stację ich naprawy, ławki, huśtawki oraz kosze na śmieci z funkcją segregacji" - wymienił Bartosz Kaliński.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koszt inwestycji wyniósł ok. 14 mln zł. Blisko 11 mln zł z tej kwoty pochodziło z dotacji rządowych: 4,6 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, a 6,1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ulica Lwowska przebiega od centralnego wadowickiego placu Jana Pawła II w kierunku wschodnim. Kończy się w pobliżu ronda, łączącego drogi krajowe 52 i 28 u wylotu z miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych