Zakopane bez miejskego konserwatora zabytków

Miejska konserwator zabytków w Zakopanem, Natalia Skiepko, złożyła rezygnację – podała w sobotę „Gazeta Krakowska”. W związku z tym Urząd Miasta Zakopane ogłosił konkurs na to stanowisko. Kandydatury można nadsyłać do 13 września.

Autor: PAP 04 września 2021 18:10

Natalia Skiepko była miejskim konserwatorem zabytków w Zakopanem od sześciu lat. Jak tłumaczyła, odejście rozważała już od dwóch lat i decyzja ta nie ma związku z planami odwołania wojewódzkiej konserwator zabytków Moniki Bogdanowskiej. Skiepko chce się zająć pracą naukową. "Dobrze mi się współpracowało z władzami Zakopanego, z wojewódzką konserwator zabytków, jak również z delegaturą urzędu ochrony zabytków w Nowym Targu" - powiedziała cytowana przez "Gazetę Krakowską".

Skiepko ma pełnić funkcję do końca września, chyba że Urząd Miasta Zakopane wyłoni wcześniej osobę na jej miejsce. Do konkursu, ogłoszonego przez miasto, kandydatury można zgłaszać do 13 września.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sprawa zbiega się w czasie z zapowiedziami odwołania ze stanowiska małopolskiej konserwator zabytków. W tym tygodniu biuro ministerstwa kultury poinformowało, że do resortu wpłynął wniosek o odwołanie Moniki Bogdanowskiej. Wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wysłał wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Wojewoda nie chciał jednak podać powodów. Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, wojewoda nie kwestionuje wiedzy merytorycznej Bogdanowskiej, ale ma zastrzeżenia do sposobu działania Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych