Zakup atrakcyjnych gruntów jest coraz trudniejszy

Jednym z kluczowych wyzwań, przed jakimi stoi dziś rynek deweloperski, jest dostęp do jakościowych gruntów. Ich pozyskanie jest coraz trudniejsze, co przekłada się na finalną cenę mieszkań - powiedział Grzegorz Zambrzycki, prezes zarządu Mennica Polska.

Autor: housemarket.pl 17 lutego 2022 08:03

Rynek deweloperski boryka się z brakiem gruntów pod inwestycje mieszkaniowe. Jak wyjaśnia Grzegorz Zambrzycki ich pozyskanie już stało się dość skomplikowane. To przekłada się nie tylko na finalną cenę mieszkań, ale też ich lokalizację, bliskość niezbędnej infrastruktury oraz terenów zielonych.

- Zdając sobie sprawę z wyzwania, jako grupa konsekwentnie realizujemy strategię, w ramach której nie rozdrabniamy się na wiele stosunkowo niewielkich projektów. W zamian stale rozwijamy kolejne etapy Bulwarów Praskich, które są naszą flagową inwestycją - powiedział Grzegorz Zambrzycki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że takie podejście pozwala grupie precyzyjnie odpowiedzieć na rosnące potrzeby klientów, nie tylko jeśli chodzi o funkcjonalność samych lokali, ale też jakość zagospodarowania przestrzeni wspólnych.

- Pandemia na trwałe zmieniła sposób, w jaki postrzegamy nasze mieszkania czy osiedla. Spędzamy w nich coraz więcej czasu, dlatego wszystkie elementy inwestycji – od rozkładu pomieszczeń ułatwiającego pracę zdalną po jeszcze lepszy dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych – muszą się składać na całościową ofertę dla klienta. Doskonałe wyniki sprzedażowe, jakie notujemy w ostatnich kwartałach – pomimo niełatwej sytuacji makroekonomicznej – pokazują, że obrany przez nas kierunek jest właściwy - podsumowuje Grzegorz Zambrzycki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych