Zamość: pod koniec kwietnia ruszy nabór na Mieszkania Plus

Nabór najemców chcących zamieszkać w jednym z 96 lokali powstających w ramach rządowego programu mieszkaniowego w Zamościu ruszy 29 kwietnia i potrwa do 13 maja. Pierwszeństwo w najmie będą miały m.in. rodziny z dziećmi, samotni rodzice, seniorzy.

Autor: housemarket.pl 15 kwietnia 2022 11:07

Mieszkania zlokalizowane są na osiedlu przy ul. Parkowej w Zamościu. Do dyspozycji przyszłych najemców jest w sumie 96 wykończonych mieszkań: od 30-metrowych kawalerek przez mieszkania dwu- i trzypokojowe oraz M4 o metrażu przekraczającym 70 metrów kwadratowych.

Rynkową część rządowego programu mieszkaniowego realizuje PFR Nieruchomości.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nabór wniosków od zainteresowanych zawarciem umowy najmu ruszy 29 kwietnia i potrwa do 13 maja. W pierwszym etapie, osoby powinni wypełnić wniosek za pośrednictwem strony internetowej inwestycji www.zamosc.mdr.pl, a następnie złożyć komplet niezbędnych dokumentów w siedzibie Urzędu Miasta Zamościa.

Zgodnie z miejską uchwałą, pierwszeństwo w najmie będą miały m.in. rodziny z dziećmi, osoby nie posiadające prawa własności do mieszkania lub domu jednorodzinnego, rodziny zastępcze, samotni rodzice, seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Jak zaznaczył prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, miasto było jednym z pierwszych samorządów, które przystąpiły do programu Mieszkanie Plus.

"Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na własne M wśród naszych mieszkańców jest duże. Pokazała to ankieta, którą przeprowadziliśmy jeszcze przed uruchomieniem inwestycji. Zainteresowanie mieszkaniami zadeklarowało wtedy ponad 500 osób" - podał Andrzej Wnuk.

Podczas drugiego etapu rekrutacji spółka PFR Nieruchomości sprawdzi sytuację finansową osób ubiegających się o mieszkania. Przyszli najemcy muszą posiadać tzw. zdolność czynszową, czyli dochody umożliwiające ponoszenie comiesięcznych opłat związanych z najmem mieszkania. Będą sprawdzani także w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

Budowa czterech budynków z mieszkaniami rozpoczęła się w Zamościu w grudniu 2019 r. Termin zakończenia prac budowalnych zaplanowano na wrzesień 2022 br. Inwestycja jest wynikiem współpracy między zamojskim samorządem a spółką PFR Nieruchomości i powstała w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Jak podkreśliła członkini zarządu PFR Nieruchomości S.A. Krystyna Wąchała-Malik, to kolejna tego typu inwestycja na Lubelszczyźnie. Przypomniała, że pierwsze były mieszkania w Białej Podlaskiej, z których już od niemal czterech lat korzysta 186 rodzin.

"Jesienią ubiegłego roku udostępniliśmy inwestycję w Świdniku, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wnioskujących. Zamieszkać na osiedlu chciało blisko 10 razy więcej rodzin niż dostępnych mieszkań. Jestem przekonana, że również w Zamościu nasza oferta spotka się z pozytywnym odzewem mieszkańców. Najem, który proponujemy, jest dobrą alternatywą dla osób, które dziś mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego" - zwróciła uwagę Krystyna Wąchała-Malik.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego: Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. Posiada około 7000 mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 30 miastach, jak np. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich, takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych