Zamość: żołnierze odbierają klucze do nowych mieszkań

Państwo zapewnia żołnierzom wsparcie mieszkaniowe, a uposażenie żołnierza jest godne – powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak, który w piątek w Zamościu (woj. lubelskie) wręczył klucze do nowych mieszkań dla żołnierzy tamtejszego garnizonu.

Autor: PAP 11 września 2021 11:30

W nowo oddanym do użytku budynku zamieszkają z rodzinami wojskowi służący w garnizonie Zamość. Wśród 30 lokali jest 18 mieszkań i 12 kwater internatowych. Inwestycja w Zamościu o wartości 12 mln złotych została sfinansowana z dotacji celowej przekazanej przez MON i środków własnych Agencji Mienia Wojskowego. Zakwaterowanie żołnierzy jest jednym z zadań AMW, która w obecnej formule działa od 2015 r., kiedy została połączona z Wojskową Agencją Mieszkaniową.

Prezes AMW Agnieszka Bolesta powiedziała, że nowy blok z mieszkaniami dla żołnierzy w Zamościu jest jedną z wielu inwestycji Agencji. "W środę w tym tygodniu oddaliśmy do użytku 24 mieszkania w Jarocinie, w przyszłym tygodniu otwieramy internat w Ciechanowie, a w końcówce roku jeszcze w Elblągu 40 mieszkań i w Przasnyszu 24 mieszkania. (…) W kolejnych latach mamy zaplanowane inwestycje w Białej Podlaskiej, Suwałkach, Łomży, Pruszczu Gdańskim" - powiedziała Bolesta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"To ciąg działań planowanych przez Agencję Mienia Wojskowego w celu zabezpieczenia mieszkaniowych potrzeb żołnierzy" - dodała prezes AMW.

Obecnie Agencja dysponuje 26 tys. lokali mieszkalnych oraz 10 tys. miejsc w internatach i kwaterach internatowych. Przez 25 lat AMW oddała do użytku ponad 16 tys. nowych mieszkań w 122 miejscowościach, a w ciągu ostatnich 10 lat wyremontowała 18 tys. lokali mieszkalnych i kwater - podało Centrum Operacyjne MON. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych