Zbigniew Juroszek, Atal: przyszłość nieruchomości to wielofunkcyjne projekty

Jakie trendy mieszkaniowe zdominują rynek mieszkaniowy w najbliższym czasie? W opinii Zbigniewa Juroszka, prezesa Atal, klienci zwrócą się w kierunku większych mieszkań, a na znaczeniu zyskiwać będą projekty multifunkcyjne.

Autor: housemarket.pl 04 lutego 2022 09:00

Jak zaznacza Zbigniew Juroszek, w 2022 roku będziemy obserwować kontynuację trendów z 2021. Dużym zainteresowaniem cieszyć się będą przestronne mieszkania, trzy i czteropokojowe, z ogródkiem lub tarasem, choć popyt na mieszkania kompaktowe też nie powinien maleć.

- Zyskiwać na znaczeniu będzie też elastyczna przestrzeń, którą można przearanżować według własnych potrzeb oraz projekty multifunkcyjne, gdzie obok mieszkań dostępne będą też lokale handlowo-usługowe czy biurowe - mówi Zbigniew Juroszek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że jeśli chodzi o ceny mieszkań rynek może spodziewać się lekkich wzrostów oraz stabilizacji.

- Wszystko zależeć będzie od wysokości inflacji oraz stów procentowych. Rada Polityki Pieniężnej podniosła niedawno stopy do 1,75 proc. i na ten moment jest to dla rynku neutralna wartość, ale po przekroczeniu 2 proc. możemy zacząć obserwować większy wpływ na zdolność kredytową Polaków - dodaje Zbigniew Juroszek. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych