Zbigniew Juroszek, Atal: w 2021 roku zakładamy sprzedaż na poziomie 4 tysięcy mieszkań

Weszliśmy w drugą połowę roku z kontraktacją, która przebiła pułap 2 tysięcy lokali. Oczekujemy, że 2021 rok uda nam się zamknąć z wynikiem 4 tysięcy sprzedanych mieszkań - powiedział Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

Autor: housemarket.pl 03 września 2021 09:12

Atal zamyka pierwsze półrocze 2021 roku z imponującym wynikiem sprzedaży. Od początku roku deweloper zakontraktował rekordową liczbę mieszkań.

Od stycznia do czerwca br. spółka sprzedała blisko 2070 mieszkań, odnotowując wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W czerwcu podpisano także 428 umowy sprzedaży, co prognozuje dobre wyniki na resztę roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Osiągnięte po sześciu miesiącach tego roku wskaźniki potwierdzają, że firma znajduje się w bardzo dobrej kondycji i skutecznie odpowiada na bieżące zapotrzebowanie rynku - mówi Zbigniew Juroszek.

Dodaje, że w pierwszym półroczu przekazano klientom klucze do 1 650 lokali, a w całym 2021 roku klienci Atal uzyskają klucze do około 4 tysięcy mieszkań.

- Na rynek mieszkaniowy, szczególnie pierwotny, niezmiennie patrzymy z optymizmem. Sytuacja jest bowiem cały czas zdrowa, nie może być mowy o żadnej bańce. Popyt na mieszkania jest wysoki, a kreują go głównie potrzeby klientów kupujących nieruchomość na własne cele mieszkaniowe. Ta tendencja powinna utrzymać się w drugiej połowie roku. Co ważne, banki nadal chętnie udzielają kredytów hipotecznych, więc nie widać większych zagrożeń dla dalszego rozwoju branży - podsumowuje Zbigniew Juroszek.

Atal w realizacji mamy aktualnie około 40 inwestycji, które dostarczą ponad 8 tys. lokali, a projekty, które są już na etapie planowania przyniosą kolejne 9 tys.

Deweloper od początku 2021 roku wprowadził do sprzedaży 9 projektów, m.in. Francuska Park etap VI i VII w Katowicach, warszawskie Osiedle Poematu, Zacisze Marcelin w Poznaniu, Bursztynowa Zatoka w Gdańsku, w Łodzi kolejny etap Nowego Miasta Polesie, w Krakowie Zakątek Dąbie oraz kolejne etapy wrocławskich osiedli Nowe Miasto Jagodno i Atal City Square.

Źródło: dompress.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych