Zbigniew Juroszek, Atal: zachowujemy ostrożny optymizm

Atal w bieżącym roku zakłada, że kontraktacja wyniesie około 3- 3,5 tys. lokali. Jak powiedział Zbigniew Juroszek, prezes Atal tegoroczne, niższe niż przed rokiem, plany kontraktacji wynikają z ostrożności.

Autor: housemarket.pl 30 maja 2022 08:19

  • Wysoka inflacja, drożejące ceny materiałów budowlanych i niepewna sytuacja geopolityczna powodują, że deweloperzy zachowują ostrożność.
  • Wzrost niepewności w kraju i rosnące stopy procentowe wydłużają proces podejmowania decyzji o zakupie mieszkań.
  • Atal aktualnie oferuje mieszkania w 44 projektach deweloperskich na siedmiu największych rynkach.

2021 rok w Atal pod względem sprzedaży był rekordowy. Na koniec listopada ubiegłego roku spółka zakontraktowała prawie 4 tys. mieszkań. Jak informowała spółka plany na 2022 rok były równie ambitne, spółka zamierzała utrzymać dynamikę sprzedaży z 2021 roku i przekazać około 3200 nowych mieszkań.

Aktualna sytuacja na rynku powoduje, że deweloper zachowuje ostrożność i zapowiada zmiany w pierwotnych założeniach strategicznych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W obecnej sytuacji spółka szacuje osiągnięcie około 75 proc. tego, na co liczylibyśmy w normalnych okolicznościach. Jest to bardzo konserwatywny szacunek. W tej kalkulacji uwzględniamy spowolnienie decyzji po stronie kupujących spowodowane niepewnością - mówi Zbigniew Juroszek.

Jak dodaje, klienci oraz banki muszą znaleźć złoty środek, jak finansować się w okresie przejściowym, kiedy pieniądz jest droższy. Nie należy jednak spodziewać się jednak gwałtownego odejścia klientów od zakupów nieruchomości.

- Uważamy, że wciąż w Polsce mamy strukturalny niedobór mieszkań, który stymuluje rynek - mówi Zbigniew Juroszek.

Przypomnijmy, że w maju Atal zainicjował program sprzedażowy, który gwarantuje klientom niezmienną cenę mieszkania, a jednocześnie daje im więcej czasu na załatwienie finansowania. Program będzie obowiązywał do końca sierpnia w odniesieniu do wszystkich projektów w budowie znajdujących się w sprzedaży.

Źródło: dompress.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych