Zdrowy apartamentowiec? Złota 44 o swoich rozwiązaniach

Nowoczesne, luksusowe apartamentowce oferują mieszkańcom komfort życia, zapewniając czyste powietrze, uzdatnianą wodę, przestrzenie sportowe skłaniające do zdrowego, aktywnego stylu życia. Kompleksowość rozwiązań pozwala im zyskać miano „zdrowych budynków”. Wentylacja, klimatyzacja, komfort termiczny, filtry przeciwpyłowe, bezpieczeństwo i ochrona, reedukacja hałasu z zewnątrz, a także odpowiednie oświetlenie. O taką kombinację najlepszych cech mogą pokusić się tylko najlepsze budynki mieszkalne na świecie. Dziś, przebywając w apartamencie większą część doby, mieszkańcy oczekują maksymalnego komfortu i otoczenia, które sprzyja zdrowemu życiu.

Autor: Housemarket.pl 08 marca 2021 11:57

W minionym roku wyraźnie dało się zaobserwować rosnące zainteresowanie dużymi apartamentami. Średnia powierzchnia apartamentów sprzedanych w ZŁOTEJ 44 wzrosła do 150 mkw. Nabywcy poszukują przestrzeni, która stanie się domem dla rodziny, miejscem dogodnym dla pracy i nauki zdalnej, ale też świetnie przechowa kapitał w czasie inflacji. Apartamenty w ZŁOTEJ 44 charakteryzują się cechą wspólną, jaką są szerokie, panoramiczne okna, dzięki którym pomieszczenia są odpowiednio doświetlone.

W apartamentowcu zapewniono system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji HVAC. Sprawne działanie to efekt dwóch jednostek nawiewnych, które dostarczają 100 proc. powietrza z zewnątrz. Centrale zasilające są wyposażone w specjalne filtry przeciwpyłowe, a bardziej zaawansowane rozwiązania znajdziemy jedynie w laboratoriach i salach operacyjnych. Dopływ powietrza z zewnątrz jest możliwy za sprawą uchylnych paneli okiennych, które automatycznie zamkną się, gdy system wykryje silny wiatr. Za automatykę odpowiada HMS – system zarządzania, który daje możliwość sterowania zautomatyzowanymi roletami okiennymi, oświetleniem, termostatami, umożliwia również regulację temperatury w poszczególnych pomieszczeniach nawet z poziomu smartfona. Poza filtrami wpływającymi na doskonałą jakość powietrza ZŁOTA 44 dysponuje własną stacją uzdatniającą. Oznacza to, że w każdym apartamencie z kranu płynie woda całkowicie zdatna do picia. Trójszybowa fasada apartamentowca redukuje hałas z zewnątrz, dzięki czemu wewnątrz doświadczamy ciszy i spokoju, która sprzyja relaksowi. Kolejny warunek, jaki spełnia ZŁOTA 44 to jej fasada wykonana w technologii trójszybowej redukująca hałas z zewnątrz, dzięki czemu każdy apartament to przytulna oaza.

Części budynku wymagające specjalnych warunków jak dodatkowe nawilżenie powietrza są wyposażone w odpowiednie maszyny – przykładem jest wyjątkowa piwniczka na wino wyposażona w nawilżacz Carel humiDisk utrzymujący stałą, idealną wilgotność w przedziale  sześćdziesiąt pięć do siedemdziesięciu pięciu procent.

W windach zainstalowano nowoczesny system oczyszczający i dezynfekujący Kone Elevator Air Purifier. Zamontowany nad panelem sufitowym moduł składający się z wentylatora, filtrów i lamp UV zasysa oraz filtruje powietrze, a następnie redukuje wirusy, bakterie, zapachy oraz zanieczyszczenia. System pracuje nieprzerwanie, oczyszczając i dezynfekując powietrze w kabinach wind, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych