Zeitgeist Asset Management wkracza na polski rynek

Zeitgeist Asset Management, firma prowadząca działalność deweloperską oraz zarządzająca nieruchomościami na rzecz inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, nabyła kolejne dwa budynki dla niemieckiego funduszu emerytalnego zarządzanego przez platformę Institutional Investment Partners.

Autor: HouseMarket.pl 21 czerwca 2017 13:11

Budynki przy ulicy Długiej 44 w Warszawie, usytuowane w bezpośredniej bliskości pałacu Krasińskich oraz sąsiadującego z nim parku, dysponują łącznie 8,9 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Obecnie część pomieszczeń jest używana przez Instytut Tele- i Radiotechniczny Uniwersytetu Warszawskiego, który był jedną ze sprzedających stron. Pozostała część to powierzchnie biurowe, które są aktualnie w całości wynajęte.

– Dzięki tej transakcji oficjalnie wkroczyliśmy na kolejny rynek nieruchomości. Obecnie nasze, stale się powiększające portfolio obejmuje 17 prestiżowych nieruchomości w trzech krajach Europy. W niedalekiej przyszłości zostaną przeprowadzone kolejne akwizycje – mówi Peter Noack, współwłaściciel i CEO firmy Zeitgeist Asset Management.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nieruchomości są zlokalizowane w niezwykłej części Warszawy – na Muranowie, niedaleko Starego Miasta. W bliskiej odległości znajduje się wiele zabytków, instytucji oraz kościołów. 

Zeitgeist Asset Management to deweloper działający do tej pory na terenie Niemiec, Czech i Węgier. W portfolio firmy znajdują się, m.in. akademiki, apartamenty i osiedla mieszkaniowe.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych