Zła jakość powietrza w woj. śląskim

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował, że jakość powietrza w południowej i południowo-wschodniej części woj. śląskiego ze względu na średniodobowe stężenie poziomu pyłu zawieszonego w sobotę może być zła, w pozostałej części regionu – dostateczna.

Autor: PAP 11 grudnia 2021 14:40

Według danych GIOŚ, poziom pyłu zawieszonego PM10 w sobotę może być przekroczony na terenie Tychów oraz powiatów bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego i żywieckiego, a w niedzielę - w Zabrzu, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Katowicach, Chorzowie, Mysłowicach, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Jaworznie, Dąbrowie Górniczej, Tychach, Bielsku-Białej, Rybniku, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju oraz w powiatach: zawierciańskim, będzińskim, bieruńsko-lędzińskim, pszczyńskim, bielskim, żywieckim, rybnickim, mikołowskim i wodzisławskim.

W piątek GIOŚ podał, że dopuszczalne wartości średnich stężeń 25-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 zostały przekroczone na stacjach w: Żywcu - o 103 proc., Ustroniu - o 54 proc., w Cieszynie - o 37 proc., w Bielsku-Białej o 31 proc., w Raciborzu o 30 proc., w Zabrzu o 15 proc., w Katowicach o 4 proc., w Wodzisławiu Śląskim o 2 proc. oraz w Gliwicach o 1 proc. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych