Złota 44 kończy sprzedaż spektakularną transakcją. Najdroższy apartament ma właściciela

Najdroższy w Polsce, luksusowy apartament usytuowany na jednej kondygnacji w wieżowcu Złota 44 został sprzedany. W ten sposób spółka Złota 44 zamyka komercjalizację budynku Amstar oraz BBI Development.

Autor: housemarket.pl 08 czerwca 2022 15:44

  • Złota 44 kończy sprzedaż apartamentów na rynku pierwotnym podpisaniem transakcji na największy apartament usytuowany na jednej kondygnacji.
  • Złota 44 to apartamentowiec sygnowaną nazwiskiem znanego architekta Daniela Libeskinda.
  • Nabywca zakupił apartament za kwotę 22 mln 900 tys zł.

Apartament o powierzchni aż 480 mkw zakupił inwestor giełdowy Rafał Zaorski za rekordową cenę 22 mln 900 tys zł. Za projektem apartamentu stoi renomowana, londyńska pracownia architektoniczna Woods Bagot.

- Cieszymy się, że zarówno przedsiębiorcy, jak i inwestorzy docenili luksusowy charakter apartamentowca Złota 44 i zdecydowali się ulokować część kapitału w Warszawie, która dynamicznie się rozwija. Tym samym pragniemy podziękować wszystkim firmom oraz  profesjonalistom zaangażowanym w stworzenie jak i komercjalizację apartamentowca. Słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców i administracji budynku - podkreśla Clemens Lehr, Head of Europe funduszu Amstar.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestorem projektu jest BBI Development oraz Fundusz amerykański Amstar.

Wyjątkowość Złotej 44 skupia się wokół definicji luksusu, której synonimem jest jakość życia oraz optymalna lokalizacja w samym centrum stolicy. Powierzchnia całkowita stanowi  77 071 mkw., a kubatura 258 769,00 metrów sześciennych. Do wykończenia wnętrz użyto m.in. aż 22 tys mkw marmuru, 20 tys mkw parkietu z dębu i orzecha amerykańskiego, 11 600 mkw. wykładzin dywanowych.

Części wspólne przeznaczone do wyłącznego użytku mieszkańców Złotej 44 to 1800 mkw z 400 mkw tarasem z całorocznym jacuzzi. W przestrzeni rekreacyjnej znajduje się basen o imponującej długości ok. 25 metrów, sauna sucha, łaźnia parowa, sala masażu, w pełni wyposażona siłownia, sala kinowa z symulatorem gry w golfa, strefa biznesowa z VIP lounge i sale konferencyjne. W budynku jest również  piwniczka do przechowywania i starzenia win. W Europie nieliczne budynki oferują taką usługę. Do usług mieszkańców pozostaje concierge, który całodobowo zadba o ich potrzeby.

Mieszkańcy budynku mają do dyspozycji basen. Fot. Łukasz Zandecki

Fasada apartamentowca jako jedna z pierwszych w Polsce zaprojektowana została w technologii Triple Glass Unit dzięki czemu zapobiega utracie ciepła z wnętrza budynku. Specjalna powłoka kontroli słonecznej ogranicza nadmierną ilość promieni przedostających się do pomieszczeń. Pozwala to obniżyć koszty i zużycie energii aż o 20 proc., co z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Fasada redukuje także hałas z zewnątrz, dzięki czemu wewnątrz doświadczamy ciszy i spokoju, która sprzyja relaksacji. Elektrycznym samochodom dedykowano stacje ładowania w przestrzeni garażowej. Powietrze w apartamentowcu jest filtrowane, a woda filtrowana i uzdatniana. Naturalnie przyjazna rowerzystom Złota 44 oferuje parking dla jednośladów.

We wszystkich apartamentach, również na najwyższych piętrach znajdują się uchylne panele okienne gwarantujące dostęp do powietrza z zewnątrz. Dzięki inteligentnym systemom HMS panele automatycznie zamkną się, gdy czujniki na zewnątrz budynku wykryją silny wiatr. To także najwyższej jakości system HVAC, dzięki któremu każdy apartament posiada dedykowane kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne.

W 2021 roku popularnym stał się trend 15–minutowego miasta, który zakłada, że dogodne miejsce zamieszkania gwarantuje dostęp do najważniejszych punktów na mapie w odległości krótkiego spaceru. Złota 44 już od momentu jej powstania nie tylko wpisała się w ten trend, ale wyznaczyła własny, znacznie bardziej wymagający: 5- minutowy spacer dzieli mieszkańców apartamentowca od ważnych miejsc, usług, czy placówek kulturalnych i oświatowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych