
Najdroższy w Polsce, luksusowy apartament usytuowany na jednej kondygnacji w wieżowcu Złota 44 został sprzedany. W ten sposób spółka Złota 44 zamyka komercjalizację budynku Amstar oraz BBI Development.
Apartament o powierzchni aż 480 mkw zakupił inwestor giełdowy Rafał Zaorski za rekordową cenę 22 mln 900 tys zł. Za projektem apartamentu stoi renomowana, londyńska pracownia architektoniczna Woods Bagot.
- Cieszymy się, że zarówno przedsiębiorcy, jak i inwestorzy docenili luksusowy charakter apartamentowca Złota 44 i zdecydowali się ulokować część kapitału w Warszawie, która dynamicznie się rozwija. Tym samym pragniemy podziękować wszystkim firmom oraz profesjonalistom zaangażowanym w stworzenie jak i komercjalizację apartamentowca. Słowa podziękowania kierujemy do mieszkańców i administracji budynku - podkreśla Clemens Lehr, Head of Europe funduszu Amstar.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
Inwestorem projektu jest BBI Development oraz Fundusz amerykański Amstar.
Wyjątkowość Złotej 44 skupia się wokół definicji luksusu, której synonimem jest jakość życia oraz optymalna lokalizacja w samym centrum stolicy. Powierzchnia całkowita stanowi 77 071 mkw., a kubatura 258 769,00 metrów sześciennych. Do wykończenia wnętrz użyto m.in. aż 22 tys mkw marmuru, 20 tys mkw parkietu z dębu i orzecha amerykańskiego, 11 600 mkw. wykładzin dywanowych.
Części wspólne przeznaczone do wyłącznego użytku mieszkańców Złotej 44 to 1800 mkw z 400 mkw tarasem z całorocznym jacuzzi. W przestrzeni rekreacyjnej znajduje się basen o imponującej długości ok. 25 metrów, sauna sucha, łaźnia parowa, sala masażu, w pełni wyposażona siłownia, sala kinowa z symulatorem gry w golfa, strefa biznesowa z VIP lounge i sale konferencyjne. W budynku jest również piwniczka do przechowywania i starzenia win. W Europie nieliczne budynki oferują taką usługę. Do usług mieszkańców pozostaje concierge, który całodobowo zadba o ich potrzeby.
Fasada apartamentowca jako jedna z pierwszych w Polsce zaprojektowana została w technologii Triple Glass Unit dzięki czemu zapobiega utracie ciepła z wnętrza budynku. Specjalna powłoka kontroli słonecznej ogranicza nadmierną ilość promieni przedostających się do pomieszczeń. Pozwala to obniżyć koszty i zużycie energii aż o 20 proc., co z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Fasada redukuje także hałas z zewnątrz, dzięki czemu wewnątrz doświadczamy ciszy i spokoju, która sprzyja relaksacji. Elektrycznym samochodom dedykowano stacje ładowania w przestrzeni garażowej. Powietrze w apartamentowcu jest filtrowane, a woda filtrowana i uzdatniana. Naturalnie przyjazna rowerzystom Złota 44 oferuje parking dla jednośladów.
We wszystkich apartamentach, również na najwyższych piętrach znajdują się uchylne panele okienne gwarantujące dostęp do powietrza z zewnątrz. Dzięki inteligentnym systemom HMS panele automatycznie zamkną się, gdy czujniki na zewnątrz budynku wykryją silny wiatr. To także najwyższej jakości system HVAC, dzięki któremu każdy apartament posiada dedykowane kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne.
W 2021 roku popularnym stał się trend 15–minutowego miasta, który zakłada, że dogodne miejsce zamieszkania gwarantuje dostęp do najważniejszych punktów na mapie w odległości krótkiego spaceru. Złota 44 już od momentu jej powstania nie tylko wpisała się w ten trend, ale wyznaczyła własny, znacznie bardziej wymagający: 5- minutowy spacer dzieli mieszkańców apartamentowca od ważnych miejsc, usług, czy placówek kulturalnych i oświatowych.