3 sposoby na kącik biurowy w sypialnihousemarket.pl - 26 marca 2020 11:22


Często to sypialnia jest jedynym miejscem, w którym udaje się wygospodarować kącik biurowy, gdyż tylko tam możemy liczyć na chwilę odosobnienia i koncentracji z dala od strefy dziennej, gdzie gromadzą się domownicy. Tyle że w pokoju, którego znaczną część zajmują łóżko oraz szafa, nie zawsze uda się zmieścić pełnowymiarowe biurko.

Mebel na wymiar

Alternatywą dla tradycyjnego biurka może być mebel wykonany na wymiar, będący stosunkowo prostym w zaprojektowaniu i montażu rozwiązaniem skrojonym na miarę konkretnego wnętrza i potrzeb jego właściciela. Nie sposób odmówić mu też funkcjonalności. Długi blat, usytuowany pod oknem, pozwoli nie tylko pochylić się nad zawodowymi obowiązkami ciesząc się widokiem zieleni, ale też ukryje kaloryfer i zapewni dodatkowe miejsce do postawienia pamiątkowych zdjęć, książek czy rzeźb. Mebel na indywidualne zamówienie dobrze sprawdzi się też w rogu pokoju, gdy do tej pory kąt ten nie został zagospodarowany, na przykład ze względu na kłopotliwe umiejscowienie pod skosem dachowym. Jeśli nad blatem zamontujemy otwarte półki, a pod spodem umieścimy kontener czy półkę z szufladami na kółkach, stworzymy w ten sposób profesjonalną, ale i przytulną przestrzeń w ramach home office. W tym wypadku nie do przeceniania jest fakt, że zamawiając biurko na wymiar, nie tylko mamy wpływ na jego kolor czy materiał, który będzie korespondował z pozostałymi meblami, ale możemy też perfekcyjnie dopasować rozmiar do wnęki czy przestrzeni podokiennej.

Miejsce w szafie

A co, jeśli dotychczasowy projekt sypialni przeznaczył całą dostępną przestrzeń na łóżko, szafę i komodę, nie przewidując miejsca na dodatkowe, nawet tak proste jak blat, umeblowanie? Wtedy pomyślmy o domowym biurze schowanym w istniejącej już szafie. To pomysł, który zyskuje na popularności dzięki możliwości błyskawicznego przeobrażenia stanowiska pracy w uporządkowaną strefę sypialnianego relaksu. Wykorzystywane w ciągu dnia biurko z komputerem, ścielącymi się dokumentami i kolorowymi segregatorami usytuowane w jednej z przestrzeni wewnątrz szafy, po zakończeniu pracy ukrywamy za przesuwnymi drzwiami, w których to systemach od lat specjalizuje się Komandor. Dzięki temu w ciągu kilku chwil przechodzimy nie tylko mentalnie, ale i fizycznie z trybu: praca w rytm domowy. To szczególnie ważne dla tych, którzy cenią sobie work-life balance, wizualną harmonię i czytelny podział pomieszczeń zgodnie z ich wiodącymi funkcjami.

Toaletka

Kiedy żadne z powyższych rozwiązań nie przypadnie nam do gustu, a typowe biurko koliduje estetycznie z wizją stylowej sypialni, powinniśmy rozważyć jeszcze jedną możliwość. To toaletka, która w ciągu dnia przejmie funkcję biurka, by rankami i wieczorami służyć pomocą przy pielęgnacji urody. Odpowiednie jej zaprojektowanie, z podziałem na miejsce na kosmetyki i dokumenty okaże się możliwe, gdy zdamy się na doświadczonych fachowców. Korzystając z szerokiej palety materiałów, perfekcyjnie dopasują meble nie tylko do wnętrza i jego wymiarów, ale także do wiodącej kolorystyki pozostałych sypialnianych mebli. Równie dobrze możemy wybrać gotowy mebel, a wśród tych produkcji Komandora na szczególną uwagę zasługuje biurko i toaletka w jednym z linii One, której lekki, delikatny charakter osiągnięto dzięki zastosowaniu ażurowego metalowego stelażu, pełniącego funkcję nóg. Z kolei wąskie szuflady pomieszczą najpotrzebniejsze kosmetyki i dokumenty nie przytłaczając pomieszczenia, co więcej - dopasowują się idealnie do innych elementów kolekcji: łóżka, szafki nocnej i komody. To rozwiązanie skrojone na miarę estetów, którzy lubią myśleć, że sypialnia nawet, gdy połączona z kącikiem biurowym, to wciąż przede wszystkim miejsce do odpoczynku i spania, z którego nie zależy robić rozbudowanego centrum dowodzenia. A gdy do głosu dopuścimy pomysłowość, elastyczność i rozsądne planowanie, może się okazać, że brak domowego gabinetu przestanie spędzać nam sen z powiek.