Apartament inspirowany sądem ostatecznym

Główną ideą projektu aranżacji apartamentu o powierzchni 80 mkw. na gdańskiej starówce, pracowni Ideograf, było przeprowadzenie odbiorcy przez bogatą historię Gdańska.

Autor: HouseMarket.pl 09 grudnia 2016 09:07

- Wybraliśmy kilka najistotniejszych elementów, z którymi identyfikowane jest miasto i natchnęliśmy się nimi, aby stworzyć wnętrze klasyczne, oddające charakter historyczny, a zarazem łączące te cechy w ponadczasowym wydaniu – tłumaczą projektanci.

Swoją opowieść zaczynają w kościele Mariackim. Widok na tę największą pod względem kubaturowym świątynię gotycką będzie również widoczny z okien planowanej inwestycji. – To w nim wisiał kiedyś obraz Hansa Memlinga „Sąd ostateczny”, którego fragment był inspiracją do doboru palety barw całego projektu – twierdzą projektanci.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bazylika Mariacka nazywana Koroną Gdańska przykryta jest sklepieniem gwieździstym i kryształowym, który w przetworzonej formie pojawia się jako podział na marmurowej podłodze apartamentu. Postać Neptuna na marmurowym cokole, jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Gdańska, została przeniesiona do wnętrza jako nietuzinkowa dekoracja ściany.

Gdańsk był jednym z głównych szlaków handlowych. Towary takie, jak drewno dębowe, len, skóra, wełna, metale szlachetne oraz kamienie były najczęściej wymieniane. Stanowiły one inspirację przy doborze materiałów wykończeniowych.

Najbardziej reprezentatywną przestrzenią w Gdańsku był ratusz. Jego Biała Sala z dominującym w pomieszczeniu białym marmurowym kominkiem był inspiracją projektantów do użycia tego materiału.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych