Aranżacja łazienki. Kabina prysznicowa szyta na miarę

Prostokątna, wolnostojąca czy typu walk-in - na rynku dostępnych jest wiele wariantów kabin prysznicowych. To, jaki jej typ będzie odpowiedni do naszej łazienki, zależy m.in. od metrażu oraz układu pomieszczenia. Jak zatem wybrać odpowiedni rodzaj prysznica oraz w jaki sposób go zainstalować?

Autor: housemarket.pl 26 listopada 2018 13:51

Kabina prysznicowa to funkcjonalne rozwiązanie, które bez trudu dopasujemy do dowolnego wnętrza
i każdej aranżacji. Co jednak istotne, jej montaż nie wymaga wiele miejsca - dlatego z powodzeniem zmieścimy ją w niewielkiej łazience w bloku, czy przestronnym pokoju kąpielowym. Jak jednak dopasować jej rodzaj do metrażu pomieszczenia?

Podstawowe rozmiary kabin

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na rynku dostępnych jest kilka standardowych rozmiarów kabin. Najczęściej spotykany to 90 cm szerokości i 90 cm głębokości, który zapewnia swobodę ruchów, ale jednocześnie nie wymaga wiele wolnej powierzchni. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca, możemy zdecydować się na kabinę o wymiarze 80x80 cm, a nawet 70x70 cm.

- Musimy mieć jednak wtedy na uwadze, że tak niewielki rozmiar może znacząco ograniczyć nasz komfort w czasie kąpieli - zaznacza Joanna Kamuda, dyrektor marketingu i PR w CDA Polska.
- Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się kabiny asymetryczne, o wymiarach np. 70 na 90 cm, a nawet 80 na 100 cm - dodaje. Na wielkość kabiny wpływ będzie mieć również to, czy zdecydujemy się na jej wariant z brodzikiem, czy może kabinę typu
walk-in - dodaje. 

Rozwiązanie na niewielki metraż

W niewielkich pomieszczeniach najpopularniejszym wyborem są kabiny narożne, instalowane w rogu łazienki. Mogą mieć one praktycznie dowolny kształt, w tym np. półkola, kwadratu czy prostokąta. Ich estetyczny montaż umożliwiają odpowiednio dobrane okucia, których design odpowiada stylowi łazienki.

- Stały panel kabiny narożnej przytwierdzany jest do ściany łazienki zazwyczaj z pomocą delikatnych, aluminiowych profili, jak te z naszej kolekcji Lazio - podpowiada Marcin Jabłoński, kierownik działu technicznego w CDA Polska. - Natomiast do montażu drzwi odpowiednie będą zawiasy typu ściana – szkło lub szkło – szkło, jak okucia z serii Bologna czy Venezia. Pozwolą one na ich swobodne otwarcie pod kątem 90° - dodaje.

Wybierając okucia do kabiny prysznicowej, warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego zostały one wykonane. Powinien być odporny na działanie korozji oraz środków czystości i tym samym gwarantować, że mocowania zachowają swoje walory estetyczne przez lata. Równie istotne jest ich wykończenie, które powinno pasować do stylu łazienki i harmonijnie komponować się z jej pozostałym wyposażeniem.

Alternatywą dla zwykłych drzwi w kabinie narożnej jest zastąpienie ich systemem przesuwnym – jedno lub dwuskrzydłowym, jak choćby Verona od CDA Polska. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ w tym przypadku drzwi kabiny przesuwają się wzdłuż niewielkiej, eleganckiej prowadnicy. Dzięki temu wymagają one znacznie mniej miejsca niż ich rozwierany wariant.

Subtelny minimalizm

Jeżeli jednak metraż łazienki nie jest naszym ograniczeniem i jednocześnie jesteśmy miłośnikami minimalistycznego stylu, interesującym rozwiązaniem będzie kabina przyścienna typu walk-in. Od reszty pomieszczenia oddziela ją tylko pojedynczy panel prysznicowy, przymocowany do ściany łazienki jedynie z pomocą subtelnych relingów.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych